Partner: Logo KobietaXL.pl

OM jest symbolem o bardzo wysokiej wibracji leczniczej. Dzięki uniwersalnej wibracji energii leczy Wszechświat. Posiadanie w domu przedmiotu z symbolem OM, a zwłaszcza wisiorka z symbolem OM, zapewni nam powszechne uzdrowienie, równowagę i harmonię. Symbol OM jest również popularny jako tatuaż.

Jest używany jako symbol i znak oczyszczenia domu, gdy jest umieszczony przy wejściu, co gwarantuje, że wszystko, co wejdzie, będzie naładowane pozytywnymi energiami, a w tym środowisku królować będzie tylko miłość, pokój i dobrobyt .

Ten potężny symbol pozwala połączyć się z mądrością i pozwala poczuć się być w pełni chronionym przed negatywnymi energiami, które wysyłają niektórzy ludzie lub sytuacje.

W przypadku biznesu mówi się, że symbol OM jest nośnikiem dobrych decyzji lub pomaga podejmować trafne decyzje o dużym potencjale sukcesu.

 

Można powiedzieć, że OM jest tym, co naukowcy nazwali teorią Wielkiego Wybuchu. Dźwięk jest pierwszą manifestacją wszystkiego, a OM jest pierwszym dźwiękiem, z którego rozwinęło się całe życie. Istnienie pochodzi z wibracji, która w większym lub mniejszym zagęszczeniu tworzy rzeczy. OM jest dźwiękiem, a dźwięk OM porządkuje energię, jest źródłem, wsparciem i siłą. Jest to oddech życia w każdej istocie.

 

Symbol, który reprezentuje sylabę OM, tak dobrze znaną i często używaną, jest symbolem wiedzy duchowej i zawiera różne stany bytu:

 

- górna krzywa to stan przebudzenia, stan świadomości, w którym działają intelekt i zmysły

 

- długa dolna krzywa przedstawia stan snu, kiedy śpimy. Umysł, percepcja sensoryczna i jaźń są dezaktywowane i pozwalają odpocząć i wejść w kontakt z boskością.

 

- krzywa podobna do „s”, która zaczyna się od środka, symbolizuje głęboki sen bez snów. Wrażenia, życzenia i wspomnienia są obecne w tym stanie.

 

- półksiężyc, zwany Turija, jest reprezentacją Mayi, zasłoną iluzji, jest czwartym stanem, w którym świat zmysłowy zostaje przekroczony.

 

- punktem na półksiężycu, Bindu, jest stan transcendentalny. Reprezentuje pochodzenie i koniec wszystkiego. W tym stanie indywidualny duch człowieka przechodzi do transcendentu i zostaje wyzwolony.

 

Dzwięk Om jest też częścią słynnej mantry współczucia - OM MANI PADME HUM.

 

Mantra OM MANI PADME HUM składa się z sześciu sylab, każda z projekcją w świetle i jedną w ciemności. Inwokacja tych energii pozwala niektórym się oczyścić, a praktykujący buddyzm może osiągnąć równowagę i uzyskać dostęp do mądrości na drodze do oświecenia.

 

Odmawianie mantry OM MANI PADME HUM, zarówno głośno, jak i mentalnie, wywołuje potężny i życzliwy wyraz współczucia Buddy.

 

Nauki wyjaśniają, że każda z sześciu sylab, które składają się na mantrę, OM MA NI PAD ME HUM, ma specyficzną cechę, prowokującą transformację w różnych aspektach naszego bytu.

Poprzez mantrę duma, zazdrość, pożądanie, ignorancja, chciwość i gniew przekształcają się w ich prawdziwą naturę, manifestowaną w oświeconym umyśle.

Kiedy wypowiadamy mantrę OM MANI PADME HUM, negatywne emocje zostają oczyszczone.

Mówi się również, że OM MANI PADME HUM zapewnia skuteczną ochronę przed wszelkiego rodzaju negatywnymi wpływami i różnymi chorobami.

 

Upraszczając, wyrażenie to oznacza: „Boże, niech płatki tego kwiatu otworzą się, aby pojawił się klejnot mojej wewnętrznej jaźni”

 

Każda sylaba oczyszcza w następujący sposób:

 

OM oczyszcza ciało

MA oczyszcza mowę

NI oczyszcza umysł

PAD oczyszcza sprzeczne emocje

ME oczyszcza z przywiązania

HUM oczyszcza zasłonę pokrywającą wiedzę.

 

Każda sylaba odpowiada sześciu transcendentalnym Doskonałościom:

 

OM jest błogosławiona, aby pomóc ci osiągnąć doskonałość w praktyce hojności.

MA pomaga udoskonalić praktykę czystej etyki.

NI pomaga osiągnąć doskonałość w praktyce tolerancji i cierpliwości.

PAD pomaga osiągnąć doskonałość w wytrwałości.

ME pomaga osiągnąć doskonałość w praktyce koncentracji.

HUM pomaga osiągnąć doskonałość w praktyce mądrości.

 

Każda sylaba mantry oczyszcza z jakiejś przywary:

 

OM – z dumy.

MA - z zazdrości.

NI – z namiętnych pragnień.

PAD – z uprzedzeń.

ME - z zaborczości skąpstwa

 

HUM - z agresji i gniewu.

 

źródło https://www.centroangeles.com/

Tagi:

amulet ,  talizman ,  OM ,  mantra ,  hinduizm , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót