Partner: Logo KobietaXL.pl

 

Amulet to osobisty przedmiot o charakterze magicznym, z przypisywanym mu działaniem ochronnym, posiadający różny kształt i formę, nawiązujący do symboliki lub bóstwa, części ludzkiego ciała, motywu roślinnego, czy zwierzęcego. Także w formie tabliczki z napisem. Często drobny przedmiot, pochodzenia naturalnego lub wytworzony, służący do magicznej obrony przed złymi duchami, ludźmi lub nieszczęściami: noszone na ciele lub na odzieży pierścienie, łańcuchy, czasem figurki, również wkładane do grobu zmarłym. Amulet ma długą tradycję, znany jest na całym świecie, przybiera różne formy.

I choć czasy się zmieniły, wiara w amulety nadal wśród wielu ludzi jest żywa. kupujemy je jako pamiątki z wakacji, amuletami bywają znalezione kamyki czy muszelki. Są jednak amulety uniwersalne, które według ezoteryków, spełniają magiczne funkcje w każdym przypadku. Oto te najpopularniejsze:

1. Gwiazda pięcioramienna

 

 

Gwiazda pięcioramienna noszona na szyi chroni od wszelkiego zła. Daje poczucie bezpieczeństwa, uwalnia od lęków.

 

2. Pentagram

 

 

Pentagram, czyli gwiazda pięcioramienna wpleciona w okrąg. Używany w magii i okultyzmie. Noszony na szyi chroni przed złymi duchami i działaniem wiedźm. Ma zapewnić duchowy spokój.

 

3. Medalik ze św. Benedyktem

 

 

Medaliki ze św. Benedyktem od 300 lat chronią od chorób, demonów, ugryzień węży i dzikich zwierząt. Mają zapewnić bezpieczeństwo domowi, w samochodzie, w podróży. Upowszechnione przez mniszki benedyktynki, po uzyskaniu aprobaty papieża.

 

4. Piramida

 

 

Noszona jako wisiorek sprawia, że praca staje się bardziej wydajna, przynosi szczęście i pieniądze. Trzymana w domu w postaci figurki, kryształu daje domowi dobre emocje. Włożona pod łóżko zapewnia dobry sen.

 

5. Podkowa

 

 Wieszana na drzwiach domów i obejść ma odegnać złe moce i zapewnić szczęście.

 

6. Gwiazda Dawida

 

 

Chroni przed złem, ma głębokie mistyczne znaczenie. Dwa trójkąty równoramienne symbolizują świat - to co powstało z ziemi, pójdzie do nieba.

 

Tagi:

amulet,  talizman,  pentagram,  podkowa,  piramida,  gwiazda Dawida,  ciekawostki, 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót