Partner: Logo KobietaXL.pl

Pochodzenie butelki nie jest zbyt jasne, ale wiadomo, że w wielu kulturach używano jej, aby przyniosła bogactwo. Ma zapraszać dobrobyt do domu - zarówno do portfela i do spiżarni. Nie musi być to stricte butelka, w Chinach na przykład używa się w tym celu wazonów.


Jak zrobić butelkę obfitości? Potrzebujemy szklane naczynie, zwężone na górze. Jest to bardzo istotne, bo symbolizuje wejście bogactwa i jego przybycie, ale też utrudnioną drogę jego odejścia.


Musimy mieć grubą sól morską, ryż, sześć monet o najwyższym nominale i różne rodzaje ziarna czy grochu, takie jak kukurydza, soczewica, fasola itp. Niektórzy zastępują ziarna ziołami. Ich ilość różni się w zależności od kraju. Według feng shui powinno być osiem, bo jest to liczba związana z dobrobytem.


Do butelki sypiemy najpierw łyżkę soli, potem łyżkę ryżu i warstwami wsypujemy ziarna lub zioła. 

Na koniec dodajemy sześć monet. Można też użyć monet feng shui z kwadratowym otworem w środku, bo te są uniwersalne. Umieszczamy jest stroną yang do góry, to jest ta strona, na której są cztery ideogramy.Po napełnieniu butelki, należy zwrócić się do niej, by przyciagała bogactwo i dostatek.  Następnie należy dobrze zamknąć butelkę i umieścić ją w ukrytym miejscu, aby nikt nie mógł jej dotykać. Ma ona mieć wyłącznie wibracje energii właściciela.

Może ci służyć dotąd, aż coś nie zacznie się psuć w środku, jeśli zauważysz pierwsze takie oznaki, opróżnij ją i wyrzuć wszystko, łącznie z monetami. Również butelkę. Inaczej nadejdzie czas niedostatku. Jest to moment, aby zrobić nowy amulet.


Tagi:

amulet ,  talizman ,  butelka obfitości , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót