Partner: Logo KobietaXL.pl

Nostradamus miał m.in. przepowiedzieć okoliczności śmierci męża Katarzyny Medycejskiej, Henryka II Walezjusza. Co prawda, zdecydowana większość uczonych twierdzi, że powiązania pomiędzy tetrastychami napisanymi przez Nostradamusa a historycznymi wydarzeniami po ich napisaniu są wynikiem nadinterpretacji i złego tłumaczenia, a nie nadprzyrodzonych zdolności, ale osoby zajmujące się okultyzmem twierdzą, że wiele jego przepowiedni się sprawdziło. Nostradamus zaczął przewidywać przyszłość około 1547 roku. W 1555 opublikował książkę zatytułowaną „Centurie”, w której napisał rymowane czterowiersze pogrupowane w setki, przy czym każdy zestaw nazywał się stuleciem.

Nostradamusowi przypisuje się przepowiednię o dojściu Hitlera do władzy czy o zamachu na Johna F. Kennedy'ego.

Co więc według niego ma nadejść w 2023 roku?

Choć nie wszystko, co Nostradamus spisał w swojej księdze proroctw się spełnia, a czasem wręcz trudno jest zrozumieć lub zinterpretować to, co miał on na myśli, gdyż używa on dość zagadkowego języka, są trzy proroctwa na 2023, które są zrozumiałe i które mogą się zmaterializować w całkiem możliwy sposób.


„Siedem miesięcy wielkiej wojny, ludzie zabici przez zło”

Jedni teoretyzują, że mówił o początku III wojny światowej, inni, wolą myśleć, że ma na myśli konflikt między Rosją a Ukrainą, który skutecznie trwa już od siedmiu miesięcy, powodując śmierć wielu ludzi.


„Ruan, Evreux, przed królem nie upadną”

Niektórzy w tym przypadku doszukują się również wskazówki do konfliktu ukraińskiego, który de facto nie dociera bezpośrednio do terytorium Francji.


„Awaria światła na Marsie”

Uważa się, że chodzi o jakiś dziwny ruch tej planety lub wypadek statku kosmicznego, który ma być wysłany na Marsa. A może ta przepowiednia dotyczy polskiej misji? Mamy wszak na Marsa wysłać niewielką bezzałogową sondę, która wykona z orbity zdjęcia i inne pomiary. W grę wchodzi także eksperyment biologiczny. Projekt nosi nazwę Mars 2023.

Tagi:

przepowiednie ,  nostradamus , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót