Partner: Logo KobietaXL.pl
Mroczne wizje Nostradamusa
Genialny francuski aptekarz  Michel de Nostredame, po śmierci żony i dwojga dzieci, którzy zmarli na dżumę, popadł w rozpacz. W wyniku tragedii odkrył w sobie niezwykły dar, umiejętność odczytywania przyszłości. W swojej pionierskiej pracy zatytułowanej „Les Propheties” - „Proroctwa”, opublikowanej w 1555 roku, przelał na papier wizje dalekiej przyszłości. Jego dzieło, pełne enigmatycznych wersów, od wieków fascynuje ludzkość, która usiłuje rozszyfrować jego przesłania. Wiemy, że przewidział dojście Hitlera do władzy, tragedię 11 września w USA, a także śmierć Elżbiety II. 
Według średniowiecznego wieszcza rok 2024, maluje się w mrocznych barwach. Prognozy wskazują na szereg globalnych kryzysów humanitarnych i wzrost niepokojów na arenie międzynarodowej. Aktualna sytuacja światowa utrzyma swój kryzysowy charakter, szczególnie w kontekście trwającego konfliktu rosyjsko-ukraińskiego oraz zaostrzających się napięć pomiędzy Izraelem a Hamasem.
Według Nostradamusa, możemy mieć do czynienia z rokiem pożegnania papieża Franciszka. Wieszcz opisał śmierć „bardzo starego papieża” i wybór na jego miejsce starszego Rzymianina. W tej wizji, nowy papież miałby pełnić swoją rolę w kontrowersyjny sposób, co wywoła dyskusje i poruszenie w świecie katolickim.  Warto jednak pamiętać, że wcześniejsze przepowiednie Nostradamusa o rezygnacji papieża w 2023 roku nie sprawdziły się.
Profeta w swoich wizjach, mówi o Władimirze Putinie, którego losy opisuje jako „taniec z przeznaczeniem”. Niestety nie precyzuje, czy to zapowiada koniec konfliktu  na Ukrainie. Jego przepowiednie sugerują istotne zmiany na politycznej mapie Europy Zachodniej, w tym pojawienie się nowego lidera. Człowieka pochodzącego z warstw społecznych dotąd nie reprezentowanych na najwyższych szczeblach władzy, czyli  kogoś z biednej rodziny.
 
Azja nie zazna spokoju, wzrost napięć międzynarodowych może przerodzić się w konflikt zbrojny z udziałem Chin, nazwanych „czerwonym wrogiem”. Te wizje mogą dotyczyć rysującej się konfrontacji pomiędzy Chinami a Tajwanem.
 
Wśród przepowiedni Nostradamusa uwagę zwraca wątek dotyczący brytyjskiej rodziny królewskiej, sugerujący istotne zmiany na tronie. Prorok mówi o „Królu wysp”, który zostanie „wypędzony siłą”. Czy to dotyczy przyszłości króla Karola III, który nie będzie królował zbyt długo? Czy te słowa zapowiadają kres monarchii w Wielkiej Brytanii lub inną formę jego odejścia? W dalszych rozważaniach jasnowidz przewiduje pojawienie się następcy, który „nie będzie nosił znaku króla”. Być może to oznacza, że były książę Harry, mimo rezygnacji z królewskich obowiązków, ma odgrywać kluczową rolę, a nie książę William? Czas pokaże. 
Rok 2024 przyniesie poważne wyzwania klimatyczne. Suche regiony staną się jeszcze bardziej jałowe, a świat dotkną poważne powodzie. Ekstremalne zjawiska pogodowe mogą wywołać „wielki głód spowodowany falami zarazy”. Na horyzoncie pojawi się kolejny globalny kryzys zdrowotny. Na koniec kasandrycznych wizji Francuz ostrzegł, że w 2024 roku na świecie dojdzie do silnego i groźnego trzęsienia ziemi, które będzie oznaczało śmierć tysięcy ludzi.
Są też dobre wieści – Nostradamus  przewiduje niebywały postęp medyczny, który dokona się w odniesieniu do przeszczepów narządów. Pojawia się też wzmianka o szybkim rozwoju sztucznej inteligencji. 
 
Baba Wanga widzi terror 
Bułgarka Wangelia Pandewa Dimitrowa, znana powszechnie jako Baba Wanga – co tłumaczy się jako „babcia Wanga”, urodziła się w 1911 roku w Strumicy. Jej życie stało się niezwykłe po utracie wzroku. Ślepota otworzyła jej drzwi do świata wizji przyszłości. Nie potrafiła pisać, mówiła rzadkim i mało zrozumiałym dialektem. Przewidziała dojście Hitlera do władzy, początek drugiej wojny światowej, śmierć Stalina, rozpad Związku Radzieckiego, katastrofę w Czarnobylu, tragiczne zatonięcie łodzi podwodnej Kursk w 2001 roku i niestety to, że Rosja do 2026 roku stanie się światowym imperium. Na szczęście wiele jej wizji było nietrafnych, jak ta, że Barak Obama będzie ostatnim prezydentem USA.
Według Baby Wangi, rok 2024 ma przynieść Europie wzrost zagrożenia atakami terrorystycznymi. Wizjonerka ostrzega także „duży kraj”, który w 2024 roku miałby przeprowadzić testy lub ataki z wykorzystaniem broni biologicznej. Prognozuje wzrost ataków cybernetycznych, klęsk żywiołowych oraz ekstremalnych zjawisk pogodowych.
Baba Wanga wieszczy, że globalna gospodarka, która zmaga się z problemami, nie ulegnie poprawie w tym roku. Jej wizje pokrywają się w prognozach ekspertów.
Ponoć ten rok ma być ostatnim dla Władymira Putina, przyczyną śmierci nie będzie choroba, która od dawna jest tematem spekulacji, lecz zamach dokonany przez rodaka. Wanga przewidywała  podobny scenariusz już na rok 2020, co nie doszło do skutku.
Bułgarska prorokini ma też pozytywne przesłania, w jej wizji jest przełom w dziedzinie mechaniki kwantowej, ale nie podaje szczegółów. Szykują się także nowe odkrycia w leczeniu chorób uważanych za nieuleczalne, choćby choroba Alzheimera oraz różne rodzaje nowotworów. W najbliższych dwóch stuleciach ludzkość nawiąże kontakt z kosmitami, pierwsze spotkanie 3 stopnia już w 2024 !
Czy wierzyć w  wizje Baby Wangi?Była chora na raka, podczas wywiadu w 1990 roku podała dokładną datę swojej śmierci – 11 sierpnia 1996 roku. Zapowiada jeszcze bardziej niewiarygodne wydarzenie: zmianę orbity Ziemi. Jeśli do tego by doszło, nasza planeta nie będzie już taka sama. 
 
Polscy mistycy 
Najsłynniejsze przepowiednie naszych losów są autorstwa Ojca Klimuszko i ks. Rogowskiego. Teolog i dogmatyk, ks. Roman Rogowski urodzony w 1932 roku, podczas misji w Wietnamie rozmawiał z mnichem Zy - patriarchą Cholonu. Ten miał powiedzieć, że w przyszłości ujrzał świat, a na nim tylko dwa narody – chiński i polski i  dwie religie – buddyzm i chrześcijaństwo. Niewierzący albo wyginą, albo przyjmą jedną z dwóch religii. Ksiądz Rogowski miał podobne odczucia.
Ojciec Andrzej Czesław Klimuszko urodził się w 1905 roku. Wstąpił do zakonu Franciszkanów. Zajmował się zielarstwem i miał dar jasnowidzenia. Jego wizje dotyczyły Ojczyzny i losów świata. Przewidział przebiegunowanie Ziemi oraz  zmiany klimatu. Był przekonany, że Polska jest jednym z najbezpieczniejszych miejsc do życia, gdzie nie dojdzie do gwałtownych zmian klimatycznych. Z naszych ziem mieli pochodzić ludzie, którzy dokonają wielkich zmian w świecie. Przewidział m.in. zgon kardynała Hlonda, nagłą śmierć papieża Jana Pawła I, oraz wybór Polaka na papieża. Twierdził, że Jan Paweł II będzie jednym z największych papieży.
Najbardziej znana wizja mistyka dotyczyła zniszczenia Europy, z wyjątkiem Polski, a dokonają tego żołnierze o nieeuropejskich rysach, na malutkich łódeczkach, przeprawiający się przez morze. Największa tragedia dotknie Włochy. Część półwyspu apenińskiego zapadnie się pod wodę w wyniku naturalnego kataklizmu, erupcji wulkanu lub trzęsienia ziemi. To nie koniec tragedii: „Wojna wybuchnie na Południu wtedy, kiedy zawarte będą wszystkie traktaty i będzie otrąbiony trwał pokój (…) Potem rakiety pomkną nad oceanem, skrzyżują się z innymi, spadną w wody morza, obudzą bestie. Ona się dźwignie z dna. Piersią napędzi ogromne fale. Widziałem transatlantyki wznoszone jak łupinki... Ta góra wodna stanie ku Europie. Nowy potop!” - czytamy w książce „ Przepowiednie Ojca Klimuszki”.
Ten rok ma nie być na świecie spokojny, choć tym razem Polskę nie dotkną większe dramaty. 
 
Źródła:
https://economictimes.indiatimes.com/magazines/panache/what-will-happen-in-2024-16th-century-seer-nostradamus-predicts-naval-war-climatic-catastrophe-rise-of-a-new-monarch-in-britain/articleshow/106446299.cms
 
https://www.ndtv.com/offbeat/royal-crisis-climate-disaster-new-pope-nostradamus-predictions-for-2024-4775150
 
https://www.youtube.com/watch?v=JOpwTTyItAs
 
https://www.planeta.pl/Ciekawostki/Koronawirus-to-poczatek.-Ojciec-Klimuszko-i-mroczne-przepowiednie
 
https://www.fronda.pl/a/Przepowiednie-o-Klimuszki-i-ks-Rogowskiego-o-Polsce-i-Europie-2,205188.html
 
„ Przepowiednie Ojca Klimuszki” Krzysztof Kamiński Wydawnictwo Druczek
 
https://pl.wikipedia.org/wiki/Roman_Rogowski_(duchowny)
 
https://citymagazine.si/pl/baba-vanga-oglosila-pierwszy-kontakt-z-istotami-pozaziemskimi-w-roku-2024/
 
 
 

Tagi:

jasnowidz ,  przepowiednie , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz