Partner: Logo KobietaXL.pl

Być może wydaje wam się, że to bajkowe opowieści, ale nawet ksiądz Gabriele Amorth, zmarły już rzymski egzorcysta, święcie wierzył w rzucanie klątw na ludzi.

W książce „Wyznania egzorcysty” podkreślał, że rzucanie czarów na niewinne osoby jest bardzo częstym przypadkiem. Odróżniał też czary od guseł i uroków. Jego zdaniem są cztery rodzaje obrzędów, które powodują opętanie złych duchem:

 

czarna magia;

 

przekleństwa lub złorzeczenia;

 

rzucenie na kogoś uroku wzrokiem;

 

gusła.

 

Amorth przestrzegał przed przekleństwami i złorzeczeniami rzucanymi przede wszystkim w obrębie rodziny. Jego zdaniem bowiem, tam gdzie zachodzi związek krwi, tam najczęściej się spełniają, a oczywiście ich źródłem jest zły duch.

 

Amorth święcie wierzył w rzucanie uroków przez złe spojrzenie. Twierdził, że podobnie jak z przekleństwem, jest to interwencja szatana, mająca służyć, aby komuś stało się zło. Ostrzegał, że trudno znaleźć sprawcę takiego czynu, co sprawia, że tym bardziej jesteśmy wobec niego bezbronni.

 

Ezoterycy też wierzą w klątwy i uroki rzucane oczami. Zazdrość, plotki lub nienawiść, które jedna osoba może odczuwać wobec drugiej, mają bardziej negatywne skutki, niż sobie wiele osób wyobraża, ponieważ ludzki umysł jest tak potężny, że może wpływać na stan drugiej osoby, nawet jeśli klątwa rzucona została kompletnie nieświadomie. Jej ofiara jest jednak pod jej fatalnym wpływem, nagle dziwne, złe rzeczy zaczynają dziać się w jej życiu, a ona nie wie skąd i dlaczego. Oto najczęściej występujące symptomy, świadczące o rzuconej na nas klątwie.Niewyjaśnione choroby
Klątwa może powodować różnego rodzaju choroby , które pojawiają się nieoczekiwanie i dla których lekarz nie może znaleźć logicznego wyjaśnienia. W takich przypadkach miej świadomość, że klątwę rzucił ktoś, kto jest ci bardzo bliski, kierowany zazdrością lub złymi myślami.


Zmiany humoru
Jesteś w euforii i z chwili na chwilę czujesz, że wkraczasz w dziwną melancholię? Nagłe wahania nastroju są również objawem klątwy i jest to jeden z najbardziej mylących symptomów, ponieważ wszyscy miewamy huśtawki nastrojów. Jeśli jednak twoje są zbyt intensywne, pomyśl, kto chce ci wyrządzić krzywdę.Problemy ze snem
Chociaż bezsenność może być wynikiem niektórych problemów zdrowotnych, stresu czy stylu życia, często jest również wyraźnym przejawem klątwy.Problemy finansowe
Jeśli nie popełniasz błędów, nie wydajesz zbyt dużo, gospodarujesz pieniędzmi rozsądnie, nagle jednak zauważasz, że ich nie wystarcza, to znak, że ktoś tego ci życzył. Jeśli zaś długi rosną, wchodzisz w ich spiralę, warto szukać pomocy.Zmiany skórne
Bardzo często objawem rzuconej klątwy są zmiany na skórze, które trudno uzasadnić alergią czy chorobą. Jeśli pojawiają ci się dziwne wypryski, pokrzywka itp. może to świadczyć o tym, że ktoś ci złorzeczył.

 

 

Można w to wierzyć lub nie, ale ezoterycy są pewni, że istnieją takie przepływy energii, o jakich nam się nie śniło. Nie jesteśmy też wobec klątw bezradni, ponieważ istnieją różne metody zdejmowania ich z siebie. Oto jeden z najprostszych rytuałów podawanych przez znaną jasnowidzącą z Ameryki Południowej:

 

Zaklęcie należy zrobić w piątkowy wieczór. Potrzebujemy miski, białą świecę i dwie garście soli gruboziarnistej. Do miski wlewamy na dno wodę, mieszamy z solą. Następnie umieszczamy w misce białą świecę. Miskę ze świecą wynosimy za drzwi wejściowe lub, jeśli jest taka możliwość, do pomieszczenia, gdzie przebywa osoba, która rzuciła klątwę.

 

Zapalamy świecę. Kiedy wypali się do końca, wodę z solą i woskiem musimy wylać w miejsce, skąd może odpłynąć – rzeka, kanał, morze. Zabiera od nas klątwę.

 

 

Tagi:

klątwa ,  rytuał , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót