Partner: Logo KobietaXL.pl

- Jakiś czas temu czytelniczka mojego bloga wysłała mi wiadomość z pytaniem o zmarłego niedawno męża. Oto odpowiedź, którą jej wysłałem. Jestem przekonany, że pomoże ona również innym osobom, które straciły członka rodziny i mają szereg wątpliwości. Oczywiście, to co piszę nie uwolni od bólu po stracie, ale może pomóc zrozumieć, co dzieje się z nami po śmierci – pisze Joaquín Cámara (tłumaczenie Magdalena Gorostiza).


Marta Alicja wysłała do nas maila - „Mój mąż zmarł miesiąc temu, jego strata mnie zniszczyła. Chciałabym wiedzieć, czy on nadal mnie kocha i czy w dniu mojej śmierci go spotkam. Chciałabym też wiedzieć, czego ode mnie oczekuje.”


Oto moja odpowiedź:

Napisałaś, że twój mąż zmarł miesiąc temu i chciałabyś wiedzieć, czy ma się dobrze, czy nadal cię kocha. Nie wiesz, czy spotkasz go w dniu swojej śmierci, a jeśli tak chciałabyś wiedzieć, czego on oczekuje od ciebie i jak masz za nim podążać. Są to pytania, na które odpowiedź jest długa i skomplikowana, ale postaram się wszystko wyjaśnić. Mam nadzieję, że dobrze to wytłumaczę i że to pomoże tobie i innym osobom, które są w podobnej sytuacji.


Wszystkie wyjaśnienia, które ci przedstawię, opierają się na badaniach klinicznych i naukowych, w większości przeprowadzonych przez lekarzy, psychiatrów i psychologów. Nie są więc to rzeczy wymyślone, ale świetnie przestudiowane i sprawdzone.

Kiedy człowiek umiera, jego duch opuszcza ciało i pozostaje blisko krewnych, tych, z którymi był bardzo blisko. Duch zwykle pozostaje blisko, aby pomóc im przezwyciężyć żal i ból po jego odejściu. Kiedy członkowie rodziny są już w lepszym stanie, duch udaje się do odpowiedniego miejsca. Powiedzmy, że „przechodzi przez tunel” i wraca do swojego źródła, świata duchów, z którego wszyscy pochodzimy. Jak napisałem w mojej książce „Nieskończone życie”, najprawdopodobniej twój mąż jest teraz z tobą, patrzy na ciebie i czuje podobny ból jak ty. Nie może cię dotknąć i nie możesz go zobaczyć, ale może cię usłyszeć, a nawet, w zależności od swojego poziomu rozwoju duchowego, może nawet słyszeć twoje myśli. To, czego twój mąż chce teraz najbardziej, to twoje szczęście. Twój smutek sprawia, że ​​jest blisko ciebie, on rozumie tę sytuację. Poprzez sny, „inspirujące” myśli czy medytację wiele osób jest w stanie usłyszeć swojego niedawno zmarłego krewnego, chociaż jest to trudne dla tych, którzy nie praktykują tego na co dzień.

Czy z twoim mężem wszystko w porządku?

Twój mąż jest w innym wymiarze, to sprawia, że ​​widzi rzeczy inaczej niż my w tym. Jest w porządku i niedługo będzie mógł iść w kierunku świata dusz, jednak prawdopodobnie teraz się o ciebie martwi, dlatego nie opuścił twojego boku. Chce się upewnić, że będziesz w dobrym stanie, kiedy on odejdzie. Porozmawiaj z nim, powiedz mu, jak się czujesz, powiedz mu wszystko, co chcesz powiedzieć. Rób to przez kilka tygodni lub kilka miesięcy, nawet przez rok, on ciebie słyszy. Ale krok po kroku będziesz musiała pozwolić mu odejść. Kiedy poczujesz się trochę lepiej, poproś męża, aby odszedł, aby kontynuował podróż do celu. Obiecaj mu, że wszystko z tobą będzie dobrze. Ważne, abyś nie trzymała go przy sobie, pozwoliła mu odejść. On w każdym razie zawsze będzie o ciebie dbał i pomagał ci być szczęśliwą. To, co martwi go najbardziej, to twój los i chce, abyś odbudowała swoje życie, gdy będziesz gotowa, na spotkanie z innymi mężczyznami, na dobrą zabawę. Zmarli nie są tacy jak my, nie ma w nich zazdrości, zawiści, urazy, rozumieją prawie wszystko.Czy on nadal cię kocha?

Tak, oczywiście nie mam żadnych wątpliwości. Ale miłość duchów jest większa niż nam się wydaje, bardziej otwarta. One, powtarzam, widzą wszystko z innej perspektywy. Kocha cię i dlatego potrzebuje, żebyś była szczęśliwa bez niego.Czy spotkasz go w dniu śmierci?

Tak, oczywiście, że tak. Widzisz, duchy są połączone w grupach dusz. Główne grupy to grupy podstawowe, do których należą rodzice, dzieci, małżonkowie i bliscy przyjaciele. Te, w dodatku, zwykle reinkarnują się zawsze razem, tyle że w innych rolach. Kiedy człowiek umiera z przyczyn naturalnych, jego podstawowa grupa wychodzi mu na spotkanie i wszyscy znów są razem po drugiej stronie. Spotkasz go więc ponownie.

Czego on od ciebie oczekuje?

Już wcześniej na to odpowiedziałem. Ma nadzieję, że krok po kroku pokonasz ból po jego odejściu. Przezwyciężenie tego nie jest łatwe, wymaga czasu i wysiłku. On to wie, nie martw się. Nie spiesz się, ponieważ teraz to, co w psychologii nazywamy „procesem żałoby”, zaczyna się w tobie, z jego różnymi etapami, a także z „depresją żałoby”. Może więc porosisz o pomoc psychologiczną, aby nie stawiać temu samej czoła. Być może psycholog zorientowany na gestalt może ci pomóc. Proces żałoby trwa zwykle od 6 miesięcy do 2 lat, więc nie martw się. To proces powolny, ale z żałoby wyjdziesz silniejsza, jeśli odpowiednio przepracujesz ten czas.Taki był plan

I jeszcze jedna, ważna rzecz, o której muszę napisać. Wiem, że zabrzmi to dziwnie, ale chciałbym, abyś zrozumiała, jak to działa. Decydując się na reinkarnację, a co za tym idzie, powrót na Ziemię, wybieramy sytuacje, które mamy przeżyć, aby się uczyć i rozwijać. Śmierć twojego męża jest specyficznym „testem”, jednak oboje wybraliście go przed reinkarnacją. Ty, twój mąż i twoi Przewodnicy Duchowi zaplanowaliście to jako część praktyki, którą musiałaś odbyć. I nie tylko ty, ale też jego krewni. Jest to praktyka z góry ustalona. To daje prawdziwe wyjaśnienie, dlaczego tak, a nie inaczej się stało.Terapia psychoduchowa

Kiedy doświadczamy tak znacznej straty, poczucie beznadziejności, depresja, a nawet lęk są normalne, ponieważ przechodzimy przez to, co w psychologii nazywamy „procesem żałoby”. Kiedy te uczucia utrzymują się zbyt długo, wskazane jest, aby udać się na psychoterapię, aby nauczyć się, jak je właściwie ukierunkować. Psychoterapia konwencjonalna pomaga nam w tym procesie, ale jeśli chcemy również uwzględnić część duchową, wskazane jest przeprowadzenie terapii psychoduchowej, która łączy zarówno dobrze znane narzędzia psychologiczne, jak i narzędzia psychoduchowe. Ważne jednak, by znaleźć profesjonalistów w tej dziedzinie, którzy dogłębnie znają ten temat i mają narzędzia, które mogą pomóc w poprawie stanu naszych emocji, dogłębnie poznać świat duchowy. To specyficzne terapie, stosowane w hipnozie, takie jak „Terapia życia między życiami” ( dzięki której możemy uzyskać dostęp do świata duchowego), czy „Terapia Przeszłego Życia” (która pomaga nam w szerokim ujęciu zobaczyć, dlaczego dzieje się z nami teraz).

Joaquín Cámara

https://circulodebusqueda.wordpress.com/2009/08/25/dudas-tras-la-muerte-de-una-pareja/

 

Joaquín Cámara, hiszpański psycholog i psychoterapeuta, autor bloga o życiu po życiu. Napisał bestsellerową książkę „Una vida infinita" ("Nieskończone życie"), która już jest  przetłumaczona na język polski, a w której szczegółowo wyjaśnia teorie wędrówki dusz i znaczenie naszego ziemskiego życia. Joaquín Cámara w ramach terapii psychospiritualnej stosuje technikę Life Between Lives (Życie między życiami) oraz Regresję Przeszłego Życia (Terapia de Vidas Pasadas) które pozwalają mu na to, by, jak twierdzi, pacjenci opisywali nie tylko dawne wcielenia, ale i pobyty na planach astralnych.

 

 

 

Tagi:

Joaquín Cámara ,  smierć ,  reinkarnacja , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót