Partner: Logo KobietaXL.pl

Joaquín Cámara to hiszpański psycholog i psychoterapeuta, autor bloga o życiu po życiu. Napisał bestsellerową książkę „Una vida infinita" ("Nieskończone życie"), która jest już przetłumaczona na język polski, a w której szczegółowo wyjaśnia teorie wędrówki dusz i znaczenie naszego ziemskiego życia. Joaquín Cámara w ramach terapii psychospiritualnej stosuje technikę Life Between Lives (Życie między życiami) oraz Regresję Przeszłego Życia (Terapia de Vidas Pasadas) które pozwalają mu na to, by, jak twierdzi, pacjenci opisywali nie tylko dawne wcielenia, ale i pobyty na planach astralnych.

 

Jak podkreśla, większość badań przeprowadza w ramach psychoterapii, którą prowadzi z różnymi pacjentami. „Wraz z nimi dokonuję regresji do przeszłych żyć i świata duchowego poprzez hipnozę. Od kilku lat rozwijam również technikę zwaną Darśam, dzięki której pacjenci mogą łączyć się bezpośrednio z wyższymi płaszczyznami egzystencji i otrzymywać z nich informacje przydatne w ich obecnym życiu.” - mówił w wywiadzie dla portalu Kobieta XL.

 

Dzięki tym badaniom doszedł do wniosku, że bez wątpienia wszyscy przybywamy na Ziemię, aby ewoluować jako dusze, co dzieje się dzięki nauce, jaką oferuje nam to miejsce i rzeczy, które tu przeżywamy. Aby ewolucja się odbyła, przed przyjściem tu na Ziemię w kolejnym wcieleniu, planujemy wszystkie doświadczenia, które będziemy tu przeżywać: jaka będzie nasza rodzina i przyjaciele, jaka będzie nasza praca. Wybieramy wszystko, w tym nasz wygląd fizyczny czy naszą orientację seksualną. Nic nie jest pozostawione przypadkowi.

 

Kiedy inkarnujemy się na Ziemi, to, co zaplanowaliśmy, rozwija się i kształtuje nasze życie tutaj. Z tego powodu wszystko, co nam się przydarza, ma głęboki sens, którego celem będzie z jednej strony nasza indywidualna ewolucja, a z drugiej pomoc innym osobom w ich własnych planach ewolucyjnych.

 

„Kiedy umieramy fizycznie, wracamy do świata duchowego, mając w naszej duszy całą naukę i rozwój, który zdobyliśmy w tym życiu, które się właśnie skończyło. Dzielimy się tym z naszą duchową rodziną, pomagając naszym doświadczeniem w rozwoju całej naszej grupy.” - twierdzi hiszpański badacz.

 

Michael Newton, amerykański doktor psychologii i hipnoterapeuta, był pierwszą osobą, która opracowała teorię dotyczącą rodziny czy grup dusz, które spotykają się podczas ziemskich wędrówek. Swoją pracę Newton rozpoczął jako tradycyjny psycholog, koncentrując się na modyfikacji zachowania za pomocą technik poznawczo-behawioralnych i używaniu hipnozy jako narzędzia do zagłębiania się w doświadczenia z dzieciństwa i traumy swoich pacjentów. Zajął się regresją przeszłego życia, gdy jeden z pacjentów nieoczekiwanie wrócił do swojego poprzedniego wcielenie. Newton od ponad 35 lat zajmuje się badaniem życia po życiu w swojej praktyce psychologicznej. W 1998 roku otrzymał nagrodę od National Association of Transpersonal Hypnotherapists za najlepszy wkład badawczy roku. Jego pierwsza książka „Podróż dusz” (przetłumaczona jako „Podróż duszy” lub „Życie między wcieleniami”) sprzedała się w ponad 200 000 egzemplarzy. W 2001 roku swoją książką „Destiny of Souls” („Destiny of the souls”) zdobył coroczną nagrodę Independent Publishers.

 

 

Według Newtona, w świecie duchowym każdy z nas należy do podstawowej grupy dusz. Ta grupa, licząca od 8 do 20 członków, składa się z osób, z którymi żyjemy na płaszczyźnie duchowej i z którymi reinkarnujemy się w życiu fizycznym. W każdej reinkarnacji schodzimy na Ziemię prawie całą grupą razem, za każdym razem w innej roli. Na przykład, możliwe jest, że w życiu fizycznym dusza z twojej grupy podstawowej przyjmuje rolę twojego ojca, podczas gdy w następnym życiu będzie to twój syn lub twoja siostra. Członkami waszej podstawowej grupy dusz będą w życiu fizycznym ludzie, którzy mieli dla was wielkie znaczenie lub mieli na was wpływ. Rodzaje doświadczeń, ról i sytuacji, które wspólnie przeżywacie w życiu fizycznym, zaplanowaliście w świecie duchowym, w zależności od tego, czego każdy musi się nauczyć dla własnej ewolucji.

 

Zdarza się jednak, że na swojej życiowej drodze spotykamy nagle osobę ze swojej rodziny dusz, która ma dla nas ważny przekaz, być może nawet wysłał ją do nas nasz Przewodnik Duchowy, aby pomóc nam wejść na właściwą drogę w procesie ewolucji. Jak rozpoznać taką osobę, nie pominąć jej, wysłuchać, jakie ma dla nas wskazówki? Oto kilka znaków, które pomagają ją rozpoznać:

 

1. Spotykasz ją w trudnym momencie i jest impulsem do podjęcia decyzji

Taka osoba popycha cię dosłownie na przód. Możesz uważać, że nie jesteś gotowy, że jeszcze nie nadszedł czas, ale ona nie pozwala ci dłużej czekać.

 

 

2. Ma podobne doświadczenia życiowe jak ty

Masz pewność, że rozumie twój ból, bo w przeszłości przeżywała podobne rzeczy. Często rozumiecie się bez słów.

 

 

3. Możesz całkowicie się otworzyć

Nawet jeśli znasz tę osobę krótko, podświadomie czujesz, że możesz jej zaufać. Nie musisz udawać nikogo innego, możesz zwierzyć się jej z największych sekretów.

 

4. Chcesz zmienić swoje życie i uczynić je lepszym

Osoby z twojej rodziny dusz pomagają ci się rozwijać. Jeśli spotykasz taką osobę na swojej drodze, nagle rozumiesz jakie popełniałeś błędy, ile wyrządziłeś krzywdy i masz potrzebę zmiany.

 

 

5. Pomaga ci pozbyć się negatywnych emocji

Negatywne emocje nie pozwalają nam na ewolucję i sprawiają, że energia wokół nas jest gęsta i ciężka. Jeśli spotkana osoba sprawia, że powoli uwalniasz się od złych emocji, zaczynasz inaczej odczuwać wiele rzeczy, to najlepszy znak, że jest ona z twojej rodziny dusz.

Tagi:

reinkarnacja ,  dusz ,  Joaquín Cámara , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót