Partner: Logo KobietaXL.pl

Cudowne moce liści laurowych są znane w białej magii ale nie tylko. Rzymianie uważali,że nie spadnie żadna choroba, nie pojawi się diabeł ani nie uderzy piorun w miejscu, w którym stoi drzewko laurowe i nazywali je dobrym aniołem.

 

W dawnych czasach umieszczano w domu torbę z liśćmi laurowymi na szczęście lub wieszano ją za oknem, aby chroniła przed piorunem.

 

Palenie liści laurowych służy w białej magii oczyszczaniu energii w domu i zdejmowaniu klątwy. Należy to robić kiedy księżyc zmierza do nowiu. Mówi się, że jeśli na liściu napiszemy swoją krwią życzenia, a potem spalimy go, to marzenie się spełni…

laurel

Ale nawet jeśli nie wierzysz w magie, uwierz w naukę. Rosyjski naukowiec Giennadij Malakchow odkrył, że liście laurowe są świetnym remedium na stres i zmęczenie.

 

Nie bez kozery od wieków drzewko laurowe było obiektem czci, a wielcy byli honorowani wieńcem z laurowych liści. Od wieków bowiem wierzono, że drzewko laurowe przynosi szczęście, zdrowie i bogactwo.

 

Dziś liście laurowe stosujemy w kuchni a olejek laurowy świetnie pomaga przy artretyzmie, bólach mięśni czy grypie.

 

Warto też palić w domu laurowe liście – nie tylko dla magicznego szczęścia. Liście wydzielają szereg substancji eterycznych, które – jak wykazał rosyjski naukowiec – doskonale wpływają na naszą psychikę, uspokajają, relaksują i eliminują stres.

 

 A tu przepis na odchudzającą herbatę z liści laurowych!

 

 

ZapiszZapisz

Tagi:

rytuał ,  zdrowie ,  liście laurowe ,  laurel ,  stres ,  szczęście ,  zioła , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót