Partner: Logo KobietaXL.pl

Jajniki – potrzeba tworzenia w zewnętrznym świecie i asertywność.

Macica – ośrodek kreatywności w relacji ze sobą.

Mądrość jajników reprezentuje, pochodząca z głębi naszej istoty, z mądrości, kreatywność, która pragnie się narodzić z naszego wnętrza, a której jedynie my możemy dać życi; jest ona naszym wyjątkowym potencjałem twórczym – szczególnie w odniesieniudo przejawów twórczości w świecie zewnętrznym. Z punktu widzenia biologii, gdy kobieta owuluje, komórka jajowa przyciąga do siebie plemniki, wysyła im sygnały. Jajo po prostu czeka na przybycie plemnika; nie poszukuje go. Pochodzące z takiego połączenia fizyczne dzieło, dziecko, ma własne życie i świadomość, które są w łączności z matką, ale jednocześnie od niej oddzielone. Chociaż jego wzrost i rozwój pozostają pod ogromnym wpływem matki, są także od niej odrębne. Matka nie może siłą woli zmusić dziecka do szybszego wzrostu; nie może też siła woli zdecydować, kiedy dziecko się narodzi. Po narodzinach dziecka matka musi pogodzić się z tym, że jej dzieło, chociaż powstało z jej krwi i kości, ma i zawsze będzie miało własne życie i osobowość. Podobnie wszelie akty twórcze, pochodzące z głębi naszej istoty, z mądrości jajników, bez względu na to czy są to dzieci, książki, czy dzieła sztuki, mają własne życie. Jesteśmy odpowiedzialne za inicjowanie i wyprawienie w świat, ale ostatecznie nie możemy sprawować kontroli. Nie możemy tez zmuszać się do kreatywności. Należy dać jej czas i przestrzeń, tak aby wzrastała i rozwijała się zgodnie ze swoim wewnętrznym rytmem. Niczym biologiczne matki, my kobiety musimy być otwarte na to, że nasze dzieła są wyjątkowe, mają własną energię oraz potrzeby i nie da się na nich wymusić z góry okreslonej formy. Umiejętność poddawania się kreatywności i zrozumienia, że nie da się jej kontrolowac intelektem, jest kluczem do uchwycenia sensu siły płynacej z jajników. Musimy pozwolić tej sile objawić się poprzez nas.

Wewnętrzne narządy miednicy (jajniki, jajowody i macica) są związane z problemami w obrębie drugiej czakry. Problemy drugiej czakry zawsze wiążą się z pieniędzmi, seksem i władzą.  Zdrowie narządów miednicy zalezy od tego czy kobieta czuje się zdolna , kompetentna i silna na tyle żeby tworzyc finansowe i emocjonalne bogactwo oraz stabilność, a także wyrażać swoją kreatywność.

Kobieta musi się czuć dobrze ze sobą i z ludźmi wokół.(…) Energetycznie macica jest związana z najgłębszą jaźnią kobiety i jej wewnętrznym światem. Symbolizuje sny i te części naszej natury, które chciałyby się wydobyć na powierzchnię. Stan zdrowia macicy odzwierciedla wewnętrzny świat emocji kobiety i jej wiarę w siebie na najgłębszym poziomie. Gdy kobieta nie wierzy w siebie, jest nadmiernie samokrytyczna lub poświęca zbyt dużo energii obumarłej relacji czy pracy naraża na ryzyko zdrowie macicy.

Energia macicy płynie wolniej od energii jajników. Biologiczny okres rozwoju płodu trwa  dziewięc miesięcy księżycowych, podczas gdy biologiczny okres powstawania jaja wynosi tylko jeden miesiąc księżycowy. Popatrz na macicę jak na glebę, w sensie symbolicznym lub biologicznym, w której wzrastają, wytwarzane przez jajniki, twórcze nasiona.(…) Zdrowie janików jest bezpośrednio powiązane z jakością związków, które kobieta nawiązuje z ludźmi i rzeczami. Gdy kobieta czuje się kontrolowana lub krytykowana albo gdy sama kontroluje lub krytykuje, naraża na ryzyko zdrowie jajników.


Fragmenty książki: Northrup Christiane. Ciało kobiety, mądrość kobiety (tytuł org. Women's Bodies, Women's Wisdom)  tłumaczenie: Bogdan Katarzyna Emilia. Dom Wydawniczy Zacharek.

źródło i foto www.czarownice. com

 

 

Tagi:

biała magia ,  zdrowie ,  jajniki ,  kobieta ,  czakry , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz