Partner: Logo KobietaXL.pl

Zarabianie pieniędzy w dużej mierze zależy od kontaktów, które posiadamy. Jeśli wiesz jak połączyć ludzi, albo jak połączyć ludzi i rzeczy, wtedy sukces jest gwarantowany. I powstaje coś wartościowego. A ten, kto tę wartość stworzył, odbiera jej część, zwykle w postaci pieniędzy.

 

To proste. Tworzenie czegoś z niczego. Ale jak to dokładnie funkcjonuje? Podobnie jak wszechświat. Bo na początku wszechświat był jedną wielka myślą. Nie tylko masą czy polem energetycznym. Ta myśl była tak ogromna, że nigdzie się nie mieściła. I musiała eksplodować, rozpaść się na niezliczoną ilość elementów, które składają się na świat w którym żyjemy…

 

My, ludzie, przychodzimy na świat z niejasną pamięcią tej oryginalnej myśli. Stąd mamy dar, jak te części poskładać po kawałku, która do której pasuje. Gdy umiemy to robić, świat zbliża się do pierwotnej myśli, z której powstał.

 

Dlatego każda firma, która tworzy realną wartość, realizuje boskie wezwanie, bo poprawia świat. I jeśli firma oparta jest na prawdziwych wartościach, jest odpowiedzialna, to odniesie sukces.

 

To pierwszy krok. Drugi to znajdowanie sensu w składaniu tych kawałków w całość. Musimy znaleźć w tym głęboki sens i umieć wykorzystać pieniądze dla wspólnego dobra. Bo wszechświat nie był zaprojektowany jako dzieło skończone. To myśl eksplodowała z jego projektem. Akty wspaniałomyślności, współczucia, mądrości, zrozumienia, pozwalają na rozwój. Bo myśl była początkiem, ale reszta leży w naszych rękach. Harmonię można zbudować tylko z dołu do góry. I tylko wtedy, gdy będziemy pracować po to, aby kawałki wszechświata umieścić na swoim miejscu, będziemy tworzyć świat, który będzie coraz lepszy.

źródło http://www.es.chabad.org/library/article_cdo/aid/2977654/jewish/La-Cabal-de-hacer-dinero.htm

Tagi:

biała magia ,  kabała ,  pieniądze ,  zarabianie pieniędzy ,  judaizm ,  Żydzi , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót