Partner: Logo KobietaXL.pl

Matka natura dostarcza nam amuletów i talizmanów, które mają za zadanie chronić naszą miłość albo pomóc ją znaleźć. Poznajcie te, które uznawane są w Indiach.

 

W Indiach jest wiele kamieni, które uważane są za pomocne przy ochronie miłości małżeńskiej, mają zapewnić związkowi spokój lub tez pozwolić na znalezienie swojej miłości. Kamienie te używane są do wyrobu biżuterii, ale też wykorzystano je w konstrukcji budowli związanych z miłością, takich jak pałac Taj Mahal, kompleks grobowy w Agrze.

 

Co więc chroni i wzmacnia miłość?

 

Rubin

 

Należy do rodziny korundu, jak szafir, różni się jednak kolorem. Jest jasnoczerwony, co symbolizuje miłość. Rubin otwiera serce, daje radość ze wspólnego życia, przynosi też zdrowie.

 

 

Kwarc różowy

 

Znany jest jako kamień miłości, przynosi spokój i dobre relacje. Łagodzi niepokój i zazdrość w związku. Leczy rany po rozstaniu i zdradzie.

 

Diament

 

Reprezentuje perfekcję, zwycięstwo i trwałość związku. Ten najszlachetniejszy z kamieni powoduje, że całą energię z innych łączy się z nim razem, co daje moc uzdrawiającą.

 

Agat

 

Daje szczęście w miłości, działa pozytywnie na układ nerwowy. Zachęca do rozmyślań i medytacji. Ułatwia komunikację między ludźmi.

 

Perła

 

Nie jest oczywiście kamieniem, ale ze względu na rzadkość występowania ( mówimy o perłach łowionych, a nie hodowlanych) była doceniana na całym świecie. Wiąże się z bólem, pechem i łzami – morze łez, od miejsca jej powstania.

Jednak w Indiach jest symbolem oddania w związku, stąd jest częstym prezentem ślubnym.

 

Szafir

 

Pomaga realizować marzenią, również te miłosne. Pomaga w wychowywaniu dzieci, przynosi domowi radość.

 

Szmaragd

 

Oznacza bezwarunkową i oddaną miłość, łagodzi też ból i depresję.

 

Kamień księżycowy

 

To symbol intuicji, uczy czytać sny. Ma pomagać w zachowaniu równowagi emocjonalnej, szczególnie w związku.

 

Jadeit

 

Symbol szczęścia i fortuny. A na przykład Chińczycy wierzyli, że to wysuszona sperma smoka, która daje siłę i szczęście.

 

 

Tagi:

amulet ,  biała magia ,  kamienie ,  moce ,  talizman , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót