Partner: Logo KobietaXL.pl

Chiński Nowy Rok potrwa do 27 stycznia 217. Patronem jest Małpa, jeden ze znaków chińskiego horoskopu. To zwierzę zwiastuje nadejście burzliwych czasów, które wymagają szybkiego dostosowania się. I tylko ludzie mający takie umiejętności wykorzystają ten rok z pożytkiem dla siebie.

 

Kalendarz chiński oparty jest na fazach Księżyca i Słońca (nasz opiera się tylko na Słońcu). Do dziś rolnicy chińscy wyznaczają według niego czas wszelkich prac, wyznacza on też najważniejsze dni w Chinach.

 

Dokładna data rozpoczęcia nowego roku obliczana jest według zimowego przesilenia i równonocy wiosennej. Pierwszy dzień Chińskiego Roku przypada zawsze na nów, który będzie właśnie dzisiejszej nocy.

 

Każdy rok przyporządkowany jest znakowi zodiaku, których jak w zachodnich astrologiach jest 12. Ale w przeciwieństwie do naszych horoskopów, każdy znak panuje rok, a nie miesiąc.

 

Jest też pięć, a nie cztery żywioły – złoto, woda, drzewo, ogień i ziemia, które zmieniają się każdego roku.

 

Rok, który się zaczyna to Rok Małpy, która wedle astrologii chińskiej wywołuje zamieszanie, zmiany, wiele z nich bardzo radykalnych.

 

Wielu Chińczyków zaplanuje urodzenie dzieci właśnie w tym roku, bo upływający – Kozy, nie jest korzystny. Wedle wierzeń, Kozy muszą bardzo ciężko pracować, aby osiągnąć sukces. Jest to też pierwszy rok,w którym Chińczycy mogą mieć dwoje dzieci. I już podwojono ilość łóżek w szpitalach położniczych.

 

Same Małpy są bardzo żywe, sprytne, mądre i zdrowe, choć również złośliwe. Mają porywczy charakter, są podejrzliwe, aroganckie zazdrosne i przebiegłe. Ale jako, że wiedzie im się w życiu i wszystko przychodzi z łatwością, jest to pożądany przez Chińczyków znak.

 

Tagi:

biała magia ,  chiński horoskop ,  chiński nowy rok , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót