Reklama:

Czy zdarzyło ci się obudzić kiedyś dokładnie o 3.33 w nocy? Wielu osobom to się zdarza i doznają wówczas dosyć nieprzyjemnych uczuć. To godzina nazwana „martwa godziną” albo „godziną śmierci” i badają ją zarówno naukowcy jak i miłośnicy zjawisk paranormalnych.

 

Co się dzieje o 3.33?

 

Wielu twierdzi, że czuje wówczas czyjąś obecność, są tacy, którzy doznają paraliżu sennego. Niektórzy odczuwają wówczas strach, przerażenie, mają wrażenie, że widzą znajomych zmarłych.

 

Można w to wierzyć lub nie, ale godzina 3.33 ma swoje uzasadnienie. To połowa liczby 666, czyli znaku bestii. Ale nawet katolicy maja swoje wytłumaczenie – Chrystus zmarł o godzinie 15.00 a 3.00 to przeciwieństwo tej pory. Dlatego niektórzy wierzą, że godziną zmarłych jest godzina 3 nad ranem.

 

Uznaje się też, że jest to czas w którym dusze opuszczają ciało i według niektórych badań naukowych najwięcej zgonów jest właśnie pomiędzy godziną 3 a 5 rano, więcej jest również wówczas różnych wypadków.

 

Sceptycy tłumaczą, że „martwa godzina” budzi grozę bo reprezentuje nasz zbiorowy strach przed ciemnością. Podczas nocy nasze zmysły wyostrzają się, bo atawistycznie bronimy się przed niebezpieczeństwem i stąd różne wizje. Ale może też tak być, że w podświadomości mamy zakodowane wierzenia przodków, którzy nie mieli wątpliwości w moc „godziny śmierci” i stąd nasz strach.

 

Zwolennicy magii wszelakiej podkreślają, że jest to czas, kiedy należy wykonywać wszystkie zaklęcia...

Tagi:

biała magia,  godzina śmierci,  martwa godzina, 

Zostaw komentarz:


  • Komentarz od: ~Małgorzata M   zgłoś nadużycie  

    Nigdy nie wierzyłam w zabobony ale pewnej nocy gdy byłam w 9 miesiącu ciąży budziłam się co godzinę. Gdy patrzyłam na zegarek była 0:00 :111 2.22 3.33 4.44 i 5.55 rano pojechałam do lekarza,okazało się że serce mojej córeczki nie bije.... Teraz mam.ciarki za każdym razem gdy widzę którąś z tych godzin

  • Komentarz od: ~ja   zgłoś nadużycie  

    obudziłam się i ucieszyłam, że mam jeszcze 2 godziny snu

  • Komentarz od: ~bandi82   zgłoś nadużycie  

    Obudzilem sie w nocy.karnisz spadl w kuchni .podszedlem zobaczyc co sie stalo i na zegarze w kuchni byla godzina 3:33.na nastepny dzien obudzilem sue w nocy .poszedlem do wc i wychodzac spojrzalem znow na zegar.byla 3:33prYpadek?Polecane artykuły:
Reklama:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Najnowsze
Newsletter
zapisz
Reklama:
Loading...