Reklama:
blocker

Badania archeologiczne pokazują, że amulety towarzyszyły człowiekowi od dawien dawna. To były wisiorki, magiczne kamienie czy inne przedmioty używane przez ludzi w celu ochrony przed negatywną energią, złem, urazami, chorobami, a także po to, by przynieść szczęście.

 

Dziś wracają w różnej formule i coraz więcej pisze się na ich temat. Zazwyczaj są to kryształy, krzyże celtyckie, mistyczna biżuteria. Nosimy je ze sobą, wieszamy w samochodach, aby ustrzegły nas przed wypadkiem.

Wiele z nich to kamienie, których energia niesie za sobą określone działania. Chronią, dają pozytywne wibracje, poczucie wewnętrznego spokoju.

Pogańskie ludy oprócz amuletów miały również większe talizmany, zwane Terafim, znane również jako obrońcy gospodarstwa domowego. Trzymane były w domach, aby przynieść rodzinom spokój i szczęście.

 

Oczywiście można śmiać się z tej wiary, kpić z niej, uważać za głupoty. Ale śmiać się przecież można także z każdej religii i każda z nich ma też swoiste „amulety”.

 

Ale ilekroć piszemy o talizmanach czy amuletach na naszej stronie, wiele osób czyta o tym z ciekawością. Podobnie jak o snach, ich potencjalnym znaczeniu, czy sposobach radzenia sobie ze złą energią.

 

W dziale „Wokół magii”, znajdziecie informacje z całego świata o zaklęciach, amuletach, talizmanach, snach i rożnych wierzeniach. Jeśli chcecie by poruszyć konkretny temat, znaleźć szczególne zaklęcie – piszcie do redakcji.

 

A dziś o trzech amuletach, które przynoszą pieniądze:

 

Monety chińskie:

 

 

Nie tylko przynoszą fortunę, ale także bronią od złej energii. 3 monety należy związać wstążeczką i nosić zawsze przy sobie.

 

Trzy klucze razem

 

 

Klucze to ważna część twojego życia – otwierają drzwi do miejsc, które są dla ciebie najważniejsze. Wielu kabalistów uważa, że powinnaś nosić na jednym kółku trzy klucze. Każdy z nich otwiera inne drzwi – do pieniędzy, do zdrowia i do miłości.

 

Chińskie drzewko pieniężne

 

 

Peperomia, która rośnie na południu Chin i jest uznawana za roślinę, która przynosi domowi fortunę. Jej zielone liście mają kształt przypominający monety. Musisz o nią dbać, bo jeśli uschnie, oznacza to, że stracisz swój majątek.

 

 

ZapiszZapiszZapisz

Tagi:

amulet,  biała magia,  amulety,  pieniądze,  chińskie monety, 

Loading...
Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Zostaw komentarz:


    Brak komentarzy
Powrót
Wyszukiwarka
Najnowsze
Newsletter
zapisz
Reklama:
Loading...