Partner: Logo KobietaXL.pl

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że nasze myśli i emocje mają wpływ na nasze ciało. Wiemy, co czyni z nami depresja czy stres. Jak jednak nasze myśli wpływają na otaczający nas świat? I czy mają nań wpływ?

Dr Masura Emoto nie miał wątpliwości. Był pisarzem, naukowcem, przedsiębiorcą. Mocno wierzył w to, że ludzka świadomość ma na przykład wpływ na wodę. Woda reaguje na pozytywne słowa i myśli, a brudną wodę można oczyścić przez modlitwę i wizualizację. Wierzył, że emocjonalna energia i wibracja może zmieniać fizyczną strukturę wody. Opublikował kilka książek, w których pokazał kryształki lodu powstałe po skierowaniu nań różnych emocji.

Jedno z doświadczeń Emoto polegało na tym, że grupa 2000 osób z Tokio koncentrowała pozytywne emocje w stronę próbek wody zamkniętych w specjalnym pomieszczeniu w Kalifornii. Ludzie nie mieli pojęcia, że podobne próbki są umieszczone również w innym miejscu jako grupa kontrolna.

Wyniki przeszły najśmielsze oczekiwania – kryształy lodu okazały się być inne dla każdej próbki. Ale oceniający je naukowcy podchodzili do eksperymentu bardzo sceptycznie.

Masura Emoto wierzył jednak w swoje badania – i mówił – Jeśli twoje myśli mogą to zrobić z wodą, to co mogą zrobić z tobą samym?

Emoto opublikował książkę "Wiadomość od wody", w której pokazał, że ma ona zaskakująco różną strukturę w zależności od miejsca, w którym występuje. Uważał, że to co mówi nam woda jest przesłanką do tego, by człowiek zajrzał głębiej w siebie samego.

 

Zapisz

Tagi:

biała magia ,  masura emoto ,  myśli ,  ciało ,  woda , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz