Partner: Logo KobietaXL.pl

Chociaż kwestia aborcji może wydawać się skomplikowana na poziomie życia fizycznego, na poziomie duchowym udało się ten problem dość dobrze zbadać i znaleźć jasne odpowiedzi, które zawsze skłaniają nas do głębokiego szacunku dla decyzji kobiety dotyczącej własnej ciąży kobiety, która jest w stanie zdecydować z absolutną swobodą, co chce zrobić w tej chwili.


Wiemy, że na poziomie duchowym istnieją cztery rodzaje aborcji. Pierwsze dwa to poronienia: jedno występuje, gdy kobieta musi doświadczyć straty (jako części planu życiowego), w tej sytuacji nigdy nie ma duszy czekającej na inkarnację w tym płodzie. Funkcją tej ciąży było tylko doświadczenie aborcji.


Druga przyczyna poronienia występuje, gdy ciało fizyczne płodu lub warunki zewnętrzne nie są odpowiednie dla rozwoju planu życiowego tej duszy. Taki płód jest odrzucany, a dusza czeka na następną okazję, następną ciążę.


Pozostałe dwa przypadki to dobrowolne aborcje. Tutaj znowu zgadzamy się z tym, że w większości przypadków są one częścią planu życiowego kobiety. Musiała podjąć tę decyzję i tego doświadczyć. W takim przypadku nie ma też żadnej duszy czekającej na wcielenie.

W drugim przypadku, który występuje rzadziej, planem życiowym duszy było wcielenie się, ale kobieta z wolnej woli decyduje się na przerwanie ciąży. W takich przypadkach też nie ma dramatu: dusza będzie nadal czekać na kolejną ciążę, aby mogła wejść do świata fizycznego.


 

Jak więc widzimy, na poziomie duchowym aborcja nie jest czymś, co ma takie znaczenie, jakie nadajemy jej w świecie fizycznym. Ważna jest praca do wykonywana na poziomie fizycznym, aby kobiety miały swobodę wyboru opcji, która im odpowiada. To jest rzeczywiście duchowy postęp ludzkości, uznanie kobiet za całkowicie wolne i równe. Na poziomie makrospirytualnym danie kobietom prawa wyboru jest częścią zerwania z kanonami, obowiązującymi w starych patriarchalnych, macho i religijnych strukturach myślowych, które chciałyby ograniczać wolność kobiet.

Joaquín Cámara

 

Joaquín Cámara, hiszpański psycholog i psychoterapeuta, autor bloga o życiu po życiu. Napisał bestsellerową książkę „Una vida infinita" ("Nieskończone życie"), która nie jest przetłumaczona na język polski, a w której szczegółowo wyjaśnia teorie wędrówki dusz i znaczenie naszego ziemskiego życia. Joaquín Cámara w ramach terapii psychospiritualnej stosuje technikę Life Between Lives (Życie między życiami) oraz Regresję Przeszłego Życia (Terapia de Vidas Pasadas) które pozwalają mu na to, by, jak twierdzi, pacjenci opisywali nie tylko dawne wcielenia, ale i pobyty na planach astralnych.

Tagi:

Joaquín Cámara ,  aborcja ,  duchowość , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz