Partner: Logo KobietaXL.pl

Jest to łatwa w pielęgnacji roślina, której prawdziwe imię to Crassula ovata i jest jedną z najpopularniejszych na świecie, dzięki swojej sławie uzyskanej przez znawców feng shui, ponieważ zawarte w roślinie energie chi sprzyjają przyciąganiu szczęścia, długotrwałych przyjaźni i bogactw.

Drzewko szczęścia ma zdolność przyciągania obfitego bogactwa do domu, a jego żywotność sięga nawet 60 lat.

Grubosz ma wiecznie zielone liście z grubymi gałęziami. Ma szerokie, gładkie, błyszczące, jadeitowo - zielone liście (stąd nazwa), które rosną prostopadle do gałęzi. Na brzegach niektórych liści może pojawić się czerwony odcień pod wpływem światła słonecznego. Czasami małe, różowe lub białe kwiaty wyrastają na roślinie wczesną wiosną.

Ta roślina jadeitowa ze względu na żywe liście, symbolizujące odnowę i wzrost, jest wysoko ceniona przez chińskich mistrzów. Jadeit w monetach i kamieniach symbolizuje dobrobyt i bogactwo. Roślina emituje „chi”, czyli pozytywny przepływ energii używany przez praktykujących feng shui do przyciągania dobrobytu w ich życiu.

Grubosz to wyjątkowy prezent dla rodziny i przyjaciół, ponieważ symbolizuje wielką przyjaźń, szczęście i dobrobyt. Jego liście odzwierciedlają wzrost, ale ich jasnozielony kolor oznacza radość, energię i przyjaźń. Jego kwiaty przedstawiają delikatność nierozerwalnej więzi, takiej jak przyjaźń lub związek.

Najpopularniejsze rośliny feng shui to bez wątpienia te, które mają zielone liście, które są okrągłe lub w kształcie serca. Jadeitowa roślina niewątpliwie spełnia te kryteria. Żeby jednak ją wykorzystać, trzeba wiedzieć, gdzie drzewko szczęścia umieścić.

Najbardziej wskazanym miejscem dla grubosza jest wejście. Jest to najbardziej tradycyjne miejsce w Azji, drzewko szczęścia jest przy wejściach do chińskich restauracji, firm i sklepów, ponieważ zwiększa przepływ pieniędzy w kasie. W domu jest to też odpowiednie miejsce dla grubosza, jeśli chcemy większej ilości pieniędzy.

Postawienie grubosza po zachodniej stronie mieszkania, zapewni szczęście i rozwój dzieciom. Rodzicom pomoże dokładnie rozplanować życie, umiejętnie zarządzać czasem i zrealizować rożne plany.

Umiejscowienie drzewka szczęścia w północno- wschodniej części domu jest wskazane dla osób, które są naukowcami, nauczycielami, pracują na rzecz innych ludzi. Pomaga to im zrozumieć lekcje, które dostają od życia i dzięki temu mogą innym mądrze doradzać.

 

Postawienie grubosza we wschodniej części domu jest wskazane, gdy szukasz harmonii, zdrowia rodziny, zmian i lepszej aktywności naukowej. To miejsce jest też dla osób poszukujących ulgi od ciężaru psychicznego, szukają dobrego rozwiązania problemów.

Południowo – wschodnie ustawienie drzewka jest wskazane wtedy, jeśli poszukujesz w życiu wyłącznie bogactwa.

 

Absolutnie zakazane jest stawianie grubosza w towarzystwie kaktusa. W feng shui kaktus nie powinien znajdować się w pobliżu żadnej szczęśliwej rośliny ze względu na kolce, które powodują, że rośliny o dobrej energii stają się toksyczne. Jest to sposób na sprowadzenie na dom nieszczęścia.

Grubosz jest rośliną łatwą w pielęgnacji. Lubi słońce, ginie, dy dostarczamy mu zbyt dużo wody, należy go podlewać delikatnie, raz na kilka dni.


źródło https://delabuenasuerte.com/plantas-de-la-suerte/planta-de-jade/

Tagi:

amulet ,  talizman ,  grubosz ,  feng shui ,  drzewko szczęścia , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót