Partner: Logo KobietaXL.pl

Mandala jest duchowym symbolem w buddyzmie i hinduizmie i reprezentuje porządek kosmosu, harmonię i jedność wszystkich rzeczy. Mandale przypominają nam o związku, jaki mamy z nieskończonością i pomagają nam wyjść poza siebie. W buddyzmie tybetańskim mandala jest narzędziem, które prowadzi nas w naszej duchowej podróży, więc mnisi spędzają wiele godzin na tworzeniu wyszukanych mandali z różnokolorowej ziemi, które następnie niszczą, aby pokazać efemeryczną naturę życia.

 

mandala

 

 

Słynny szwajcarski psychiatra Carl Jung wykorzystywał mandale do diagnostyki i leczenia swoich pacjentów ze względu na ich właściwości hipnotyczne, które pozwalały mu wejść w obszary podświadomości. Koncentryczna struktura mandali występuje w wielu aspektach życia. Planety obracające się wokół słońca, kwiaty lub płatek śniegu mają kształt mandali.

Kontemplacja mandali podczas medytacji pomaga nam skupić się na naszym umyśle i scalić się z wszechświatem. Noszenie mandali jako talizmanu przekazuje kosmiczną energię wszechświata i pomaga radzić sobie z codziennymi problemami.

źródło https://todo-yoga.net/amuletos-de-la-suerte/

Tagi:

amulet ,  talizman ,  mandala , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót