Partner: Logo KobietaXL.pl

Tymczasem dla amerykańskich Indian to święty element ich kultury. Ręcznie wykonana obręcz z wierzby, na której utkana jest siatka, która przedstawia pajęczynę. Łapacz snów jest stosowany jako amulet ochronny głównie dla niemowląt, ale wielu dorosłych uwielbia jego design.

 

Indianie uważają, że ​​kiedy śpisz, twój mózg nie jest chroniony przed złymi energiami i można na niego wpływać, co może zaburzyc potem relacje z ludźmi i stan życiowej harmonii. Łapacz snów więzi energie w siatce, a one umykają wraz z pierwszymi promieniami słońca.

 

Łapacz snów został stworzony przez Indian Ojibwe. Nazwali go „urokiem rzucanym przez pajęczynę”, bo to ona chroniła przed złymi mocami niemowlęta. Zrobił się bardzo popularny w 1960 r. Wraz z rozwojem ruchu duchowości indiańskiej, zaczęto sprzedawać łapacze je jako przedmioty rzemieślnicze, a ich sprzedaż hurtowa zaczęła się w latach 80.

 

Te dzieła sztuki inspirowane siecią pająka są dziś sprzedawane praktycznie bez związku z ich oryginalną funkcją. Mało kto wie, co oznaczają poszczególne części łapacza snów i czemu służyły. Tymczasem ma to fundamentalne znaczenie:

 

Koło z Wierzbowego Drewna: Ten pierścień reprezentuje kosmos i koło medycyny. Ten symbol według Plotyna jest znakiem wszystkiego, dlatego jest święty i odnosi się do doskonałości.

 

Pióra: Oprócz symbolizowania mądrości, siły i wolności, pióra w łapaczu snów reprezentują komunikację z Ziemią duchową, znajdowanie piór jest znakiem nowych początków i odrodzenia ducha, dlatego zaleca się, aby znaleźć pióra samodzielnie i włożyć je do swojego łapacza snów.

 

Koraliki: Zaleca się, aby wybierać je zgodnie z twoją osobowością, ponieważ reprezentują one twoją osobistą moc.

Osobowość WEDŁUG koloru koralików

Białe: oznaczają czystość, nadzieję, ochronę i pokój. Wybierz je, jeśli jesteś spokojną i harmonijną osobą.

Szare: reprezentują równowagę, umiar i szacunek. Zaufaj im, jeśli jesteś osobą logiczną, trzeźwą i moralną.

Czarne: symbolizują maksymalną i głęboką duchowość. Użyj ich, jeśli jesteś rodzajem osoby, która chce połączyć się ze swoim wewnętrznym bytem.

Zielone: ucieleśniają wzrost, przedsiębiorczość i pieniądze. Będą ci służyć, jeśli jesteś osobą poszukującą sukcesu.

Żółte: inteligencja, kreatywność i mądrość. Jeśli jesteś osobą poszukującą, skorzystaj z nich.

Pomarańczowe: te koraliki ucieleśniają energię, pociąg seksualny i energię. Użyj ich, jeśli jesteś energiczną, kochającą i entuzjastyczną osobą.

Brązowe: oznaczają stabilność, zdrowie, połączenie z Matką Ziemią i domem. Używaj ich, jeśli jesteś kochasz dom, lubisz być blisko rodziny i bronisz jej.

 

Gdzie umieścić łapacz snów?

Łapacz snów wymaga przestrzeni, powinien być umieszczony na suficie, aby nie uderzał w ściany ani przedmioty.

 

 

Legenda o łapaczu snów

 

 

Pewnego razu żyła stara kobieta o imieniu Nokomis, która obserwowała pająka, który cicho tkał sieć niedaleko jej łóżka. Pewnego dnia wnuk babki, Keegwa, wszedł do pokój i zobaczył pająka. Złapał but i pobiegł, by go zabić, na co babcia krzyknęła „nie Keegwa”, „nie krzywdź jej”, a wnuk zapytał: „Nokomis, dlaczego chronisz pająka?” Stara kobieta nie powiedziała ani słowa, ale spojrzała na niego z uśmiechem. Kiedy chłopiec wyszedł, pająk zbliżył się do Nokomis i bardzo podziękował za uratowanie mu życia. Pająk powiedział: „Od dawna widziałaś, jak pracuję nad moim dziełem sztuki, tkając moją sieć. Podziwiasz moją pracę, jak żaden inny człowiek. Ponieważ uratowałaś mi życie, dam ci wielki dar”.

 

Pewnej nocy, kiedy księżyc stał się bardzo jasny, w magicznym srebrnym blasku pojawił się pająk. Zaczął tkać sieć. „Zobacz, jak ja to robię i ucz się, ponieważ każdy z tych wątków posłuży do złapania złych snów. Tylko dobre sny będą mogły przejść przez te dziury. Używaj swojej sieci, aby przychodziły do ​​ciebie tylko dobre sny. Złe sny zostaną uwikłane w materiał, który dla ciebie utkałem.” I tym sposobem powstał pierwszy łapacz snów zrobiony dla Nokomis przez pająka.

źróło https://delabuenasuerte.com/amuletos-de-la-suerte/atrapasuenos/

Tagi:

amulet,  talizman,  łapacz snów, 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót