Partner: Logo KobietaXL.pl
W naturze istnieją dwie odmiany opali: zwykła, kiedy kamień nie mieni się kolorami i szlachetną, kiedy kamień zmienia kolory, w zależności od oświetlenia Ta właściwość optyczna nazywa się refrakcją. Opale zostały dokładnie zbadane przez grupę australijskich naukowców w latach 60. XX wieku, przy użyciu potężnych mikroskopów elektronowych, i stwierdzono, że jest ona spowodowana dużą liczbą krzemionkowych kulek powodujących interferencję światła. To powoduje fantastyczne gry kolorów.
 
Stąd też prawdopodobnie wzięła się nazwa kamienia -  od sanskryckiego upala = drogi kamień, kamień szlachetny; bądź od gr. opallios (łac. opalus) - widzieć zmianę (barwy). 
 
Opale można znaleźć w wielu różnych kolorach, takich jak czarny, szary, biały, brązowy, fioletowy, żółty, pomarańczowy, zielony, zielonkawy niebieski lub bezbarwny. Pojawiają się od prawie przezroczystych do nieprzezroczystych.
 
W parapsychologii opal jest kamieniem zdrowia i mądrości. Możliwość emitowania różnorodnego światła powoduje, że opal ma być kamieniem, który wydziela bardzo pozytywne wibracje, które dostrajają się do organów wewnętrznych jego posiadacza, co ma dać kamieniowi moce uzdrawiające. Noszenie opali zapobiegać ma chorobom i leczyć, te, które już mamy.
 
Ale jeszcze większe korzyści z amuletów z opalem ma mieć stan umysłu noszącej go osoby. Dzięki niemu jest w stanie w pełni wykorzystać swój potencjał. Noszenie opali jest wskazane dla ludzi wybitnie utalentowanych, im ma to pomóc wzbić się na szczyt swoich możliwości.
 
 
 

Tagi:

amulet,  talizman,  opal,  kamienie, 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót