Partner: Logo KobietaXL.pl
Wojciech Cezary Jagielski. Rocznik ’63. Miłośnik fizyki, genetyki i psychologii. Jak przyznał w jednym z wywiadów, do studiowania medycyny skłoniła go chęć bycia naukowcem, a nie wizja pracy w przychodni. I tak w 1992 roku został absolwentem Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie. Dwa lata wcześniej zaraził się jednak wirusem radiowym. Spowodowana nim choroba była na tyle poważna, że zamiast prowadzić badania związane z macierzystą dziedziną, zainteresował się tymi dotyczącymi gustu muzycznego Polaków, stając się po pewnym czasie dyrektorem muzycznym jednej z największych rozgłośni radiowych w tym kraju – Radia Zet. Tam też działał jako didżej i prezenter, prowadząc m.in. takie audycje jak „Raz-dwa-trzy, śpiewasz ty” czy „Słodka szesnastka Radia Zet”.
 
Pan Wojtek przejawia jeszcze jeden talent – potrafi grać na bębnach. Występował w zespołach Kontrola W. oraz Kosmetyki Mrs. Pinki, z którymi to kilkukrotnie pojawiał się na kultowym festiwalu w Jarocinie. Mało brakowało, a zostałby także „Młodym Wilkiem”. Odmówił jednak ze względów zawodowych – mając bowiem do wyboru pracę w radiu, a grę w początkujących wówczas Wilkach, wybrał to pierwsze. Do muzyki na poważnie powrócił dopiero w 2005 roku, kiedy to wraz z innymi kolegami po fachu założył na konferencji prasowej w Sejmie formację Poparzeni Kawą Trzy (w jej skład wchodzą głównie dziennikarze Radia Zet i RMF FM). W tym roku panom stuknęła osiemnastka.
 
Odbrązawianie gwiazd
 
Pod koniec lat 90. na antenie RTL 7 pojawił się „Wieczór z Wampirem” z Wojciechem Jagielskim w roli gospodarza. Wypijał on ze swoich rozmówców krew, jednak nie robił tego w sposób brutalny – jego „wampirzą” broń stanowiło wszak poczucie humoru. Można było je lubić lub nie, ale trzeba przyznać, że dziennikarz ma pionierskie zasługi, jeśli chodzi o stworzenie w Polsce talk-show, którego forma opiera się na zadawaniu popularnym osobom niewygodnych pytań. Kto inny bowiem w tamtym czasie miałby odwagę zapytać Krzysztofa Zanussiego o oddawanie moczu w samolocie, a Lwa Rywina o to, czy zdarzyło mu się kiedyś puścić pawia w towarzystwie? Co ciekawe panowie udzielili prowadzącemu szczerych odpowiedzi, pokazując tym samym, że wyniosłość jest im obca.
– Zauważ, że ludzie, którzy mają duże poczucie wartości, mają niezachwianą wiarę w siebie, nigdy nie unikają żadnych pytań. Można im zadać każde, nawet najdziwniejsze pytanie – tłumaczył Mariuszowi Szczygłowi w programie „Na każdy temat” Jagielski.
 
W tej samej rozmowie mówił też, że bliżej mu do komika, aniżeli skandalisty, a celem jego rozmów jest odbrązowienie osób, które stawia się na piedestale. Taka forma prowadzenia „Wieczoru z Wampirem”, a następnie emitowanego w latach 1999-2003 w TVP2 „Wieczoru z Jagielskim” przyniosła naszemu bohaterowi dużą popularność, czego potwierdzeniem było zdobycie przez niego w 2000 i 2001 roku Telekamer w kategorii Talk-show.
 
Sam zainteresowany występował również w serialach (m.in. w „Świecie według Kiepskich” oraz „Niani”), a jego CV wzbogaciło się o nowe programy – „Zakręcony tydzień”, „Dwururkę”, „Dzień dobry TVN”, „Pytanie na śniadanie”, „Wojtek Jagielski na żywo”, „Tok Szoł” itp. Liczba wywiadów, które przeprowadził, przekracza 350, a wśród jego rozmówców znalazły się również zagraniczne gwiazdy, takie jak Sophia Loren czy Madonna.
 
Zdrowie to podstawa
 
Wojtek Jagielski nigdy nie porzucił medycyny – jest jej propagatorem od wielu lat na polu dziennikarskim, czego dobre przykłady stanowią audycja „Doktor Zet” oraz nowy talk-show – „Zdrowotok”, w którym wraz ze swoimi gośćmi porusza szerokie spektrum tematów dotyczących zdrowia.
 
Warto też dodać, że nasz bohater pewien czas temu ukończył podyplomowe studia z seksuologii na SWPS i podjął decyzję o kontynuowaniu nauki, zapisując się na zajęcia z psychoterapii.
 
Dużo zdrowia Panie Wojtku!
 
Elvis Strzelecki
 
 
 
Źródła:
 
https://plejada.pl/wywiady/wojtek-jagielski-to-co-dzieje-sie-w-polsce-swiadczy-o-nieudolnosci-rzadu-wywiad/g5n8rhx
 
http://propernet.pl/produkcja-filmowa/oferta-sponsorska-teledysku-zespolu-poparzeni-kawa-trzy/
 
https://www.youtube.com/watch?v=Bi9zy2tB7D8 / Polsat – „Na każdy temat” – Koledzy z radia u Mariusza
 
https://audio.onet.pl/show/zdrowotok
 
https://www.youtube.com/watch?v=bdqaIC59DGI / Wojtek Jagielski o swojej karierze seksuologa! | Dzień Dobry TVN
 

Tagi:

kultura ,  społeczeństwo , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót