Partner: Logo KobietaXL.pl
Podobne artykuły:

Przedstawiamy muzyczny rozkład jazdy najciekawszych imprez w bieżącym roku. Z pewnością to wydarzenia, których nie można przeoczyć. Oto lista wyśmienitych koncertów.

Legenda zespołu Genesis w Polsce

Ray Wilson to wokalista legendarnego zespołu rockowego Genesis oraz lider zespołu Stiltskin. Jak brzmi na żywo? Już w marcu tego roku artystę będzie można posłuchać w Łodzi, Bydgoszczy, Szczecinie, Lublinie i Warszawie. Wokalista wystąpi w naszym kraju z solową trasą o nazwie „Time and Social Distance”. Warto dodać, że już jesienią tego roku ukaże się nowy singiel artysty.

W marcu Ray'a Wilsona będzie można posłuchać między innymi w Teatrze Muzycznym ROMA, Teatrze Muzycznym w Łodzi oraz Filharmonii w Szczecinie. 

Najlepsze utwory w wykonaniu Ania Dąbrowskiej

Należysz do wielbicieli lirycznych utworów w wykonaniu Ani Dąbrowskiej? Nie możesz przegapić tego wydarzenia! "The Best of" to zwieńczenie płyty, którą artystka wydała w listopadzie 2021 roku. Ania Dąbrowska to niezależna wokalistka, która czaruje słuchaczy pięknymi lirycznymi tekstami i melancholijnymi dźwiękami.

Najnowsza trasa artystki to kompilacja najlepszych utworów wokalistki, która już w lutym i marcu zagra w Gdańsku, Łodzi i Krakowie.

30-lecie zespołu Raz, Dwa, Trzy

Aż trudno uwierzyć, że zespół gra na polskim rynku muzycznym aż 30 lat! Raz, Dwa, Trzy zaprasza fanów na trasę koncertową, która jest zwieńczeniem trzydziestolecia występowania na scenie. Twórcy zespołu doskonale i harmonijnie łączą jazz z rockowym brzmieniem, a poetyckie, liryczne teksty autorstwa wokalisty - Adama Nowaka mają często również ironiczny charakter. Trasa koncertowa z okazji 30-lecia zespołu potrwa od lutego do maja tego roku.

Muzycy zagrają w Bolesławcu, Sobótce, Świdnicy, Raciborzu, Zamościu, Gorzowie Wielkopolskim, Rybniku, Płocku, Toruniu, Bydgoszczy i w Warszawie.

Kazik zagra we Wrocławiu i Łodzi

Kazik Staszewski w czerwcu 2020 roku wydał po kilkunastoletniej przerwie nową, solową płytę "Zaraza". Utwór zapowiadający płytę "Twój ból jest większy niż mój" odbił się szerokim echem w naszym kraju. Zaledwie w ciągu kilku dni od publikacji uzyskał on ponad 8 milionów odsłon w serwisie YouTube. Niezwykle wyraziste teksty, które są ironiczne i nawiązują do bieżących wydarzeń w kraju wzbudziły ogromne emocje u słuchaczy.

Kazik zagra 20 marca we Wrocławiu w Starym Klasztorze oraz 5 maja w Łodzi w Klubie Wytwórnia.

Grzegorz Turnau zaprasza na trasę koncertową 

Jeden z najpopularniejszych twórców poezji śpiewanej zaprasza na wyjątkowe świętowania swoich 55. urodzin. Oczywiście w formie wyśmienitej trasy koncertowej.

Artysta zagra w Bielsku Białej, Krośnie, Radomiu, Tarnowie, Toruniu, Bydgoszczy, Kielcach, Szczecinie, Białymstoku, Lublinie i Olsztynie.

Paweł Domagała zaprasza na Wracaj Tour

"Wracaj" to już trzecia płyta wokalisty. Artysta uwodzi słuchaczy lirycznymi utworami i pięknymi tekstami, a swego czasu utwór "Weź nie pytaj" nie schodził z list przebojów. Artysta powraca z nowościami, a na nowej płycie możemy usłyszeć wpływy takich gatunków muzycznej jak folk oraz country.

Artysta zagra w Kielcach, Krakowie i Lublinie.

Czy możecie uwierzyć w to, że zespół Ich Troje ma już 25 lat?

Czas niezwykle szybko mija. Dzisiejsi 30-latkowie i 40-latkowie wspominają takie utwory jak "Powiedz", "Babski świat" czy "Wypijmy za to" z nutką nostalgii. Czas na wielkie świętowanie 25-lecie występowania nas scenie muzycznej! Zespół ogłosił wielki powrót dawnej wokalisty zespołu Ania Świątczak. Zespół będzie można usłyszeć w Mrągowie i Olsztynie. 

Maleńczuk zaprasza na Klauzulę Sumienia

Maciej Maleńczuk uznawany jest za jednego z najbardziej odważnych i charyzmatycznych artystów muzycznych w Polsce. Artysta wystąpi w Grudziądzu, Lesznie, Katowicach, Płocku, Rzeszowie, Warszawie, Gnieźnie, Wałbrzychu, Jeleniej Górze i Zawierciu.

40-lecie zespołu Dżem

Kto z nas nie zna wyśmienitych utworów zespołu: "W życiu piękne są tylko chwile" bądź "Czerwony jak cegła"? Dżem to fantastyczne połączenie bluesa i rockowych nut. Artyści zagrają w Kaliszu, Bydgoszczy, Bielsku-Białej, Mogilnie, Kielcach i Częstochowie. 

Wyśmienity koncert muzyki filmowej Hansa Zimmera 

Z pewnością muzyka filmowa wykonana na żywo dostarczy niezapomnianych wrażeń. Wyjątkowe koncerty poświęcone muzyce wielkiego artysty Hansa Zimmera to wydarzenia pełne emocji i niezapomnianych dźwięków. Atlas Arena w Łodzi to miejsce, gdzie odbędzie się pierwszy koncert muzyki filmowej. Koncerty odbędą się również w gdańskiej ERGO Arenie, toruńskiej Hali Arena, szczecińskiej Netto Arenie i na warszawskim COS Torwarze.

Na jakie wydarzenia i koncerty w Polsce warto się wybrać w 2022 roku?

Orange Warsaw Festival odbędzie się 3 i 4 czerwca na warszawskim Służewcu, a Open'er Festival potrwa od 29 czerwca do 2 lipca. Tegoroczny Open'er Festival odbędzie się w Gdyni. 28 lipca odbędzie się kultowy Pol'n'Rock Festival, który w tym roku ponownie zagra w Kostrzynie nad Odrą. 

Na uwagę zasługuje równie koncert The Weeknd, który odbędzie się 7 listopada na krakowskiej Tauron Arenie. Fani rockowych brzmień Kings of Leon nie mogą przegapić koncertu, który już 21 czerwca odbędzie we Wrocławiu na Tarczyński Arena Wrocław. Zespół The Rasmus zagra 12 października w warszawskim Klubie Proxima. Z kolei Fani zespołu Of Mice & Men już 7 czerwca usłyszą go na żywo w Klubie Muzycznym Hol w Krakowie. Co ważne, muzycy promować będą w Polsce siódmy album studyjny "Echo". 

Trzeba przyznać, że rok 2022 obfituje w wyjątkowe muzyczne wydarzenia, których nie można przegapić!

materiał zewnętrzny

 

Tagi:

kultura ,  społeczeństwo , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót