Partner: Logo KobietaXL.pl

Uczestnicy spotkania z Andrew Basso mogli poczuć się jak bohaterowie książki Michaiła Bułhakowa „Mistrz i Małgorzata”. Zegarki znikające z nadgarstków i czytanie w myślach, to zaledwie namiastka atrakcji, jakie zaserwował im specjalizujący się w sztuce ucieczek iluzjonista, który – jak twierdzi – przyszedł do warszawskiego kina Iluzjon zupełnie nieprzygotowany.

 

Okazało się, że to nie pierwsza wizyta Włocha nad Wisłą. Basso odwiedził wcześniej Polskę na zaproszenie Jacka Pałkiewicza. Podróżnik przygotował dla niego niespodziankę w postaci sprawdzianu umiejętności. Tuż po przylocie zabrał go na komisariat, z którego – ku zdziwieniu lokalnej policji – iluzjonista wydostał się bez najmniejszego problemu, uwalniając się m.in. z kajdanek. – To było 8 lat temu i od tego czasu zapewne wiele się zmieniło, ale nie były to najlepsze kajdanki, z jakimi miałem styczność. Uwolnienie się z nich było dość proste. Prawdopodobnie polska policja dysponuje już lepszym sprzętem. Może wymienili go po mojej wizycie – żartował z wyposażenie funkcjonariuszy.

 

Andrew opowiedział również o innych uczestnikach widowiska, które już 15 lutego będzie można obejrzeć w Krakowie. – To prawdziwe gwiazdy, wyznaczające standardy dla całego świata magii. Mają na swoim koncie zwycięstwa w prestiżowych konkursach iluzjonistycznych. Weźmy na przykład Kevina Jamesa. To człowiek, który tworzył magię dla Dawida Copperfielda i wielokrotnie udzielał mu konsultacji. Ci ludzie na swoich indywidualnych pokazach gromadzą miliony widzów, a tutaj mamy ich wszystkich w jednym miejscu – zwrócił uwagę Basso.

 

W europejskim tournée „The Illusionists Live” wezmą udział należący do światowej czołówki iluzjoniści: wspomniany wyżej Kevina Jamesa, Luis De Matos (Mistrz Magii), James More (Mistrz Oszustwa), Enzo (Niezapomniany), Yu Ho-Jin (Manipulator) oraz Sos i Victoria (Mistrzowie Przeobrażeń).

 

Sam Andrew Basso może pochwalić wybitnymi osiągnięciami. W 2005 iluzjonista zdobył w Los Angeles światowy tytuł „Mistrza ucieczki", uwalniając się w 64 sekundy z kaftana bezpieczeństwa, używanego przez służbę penitencjarną Stanów Zjednoczonych. Jego popisowy numer, który zobaczą polscy widzowie został określony przez Harrego Houdiniego najtrudniejszym z magicznych trików. – Mało kto bierze pod uwagę aspekt psychologiczny tego pokazu. Zamykają cię w małym akwarium ze stopami unieruchomionymi w dybach. Jest tak ciasno, że nie możesz się ruszyć, ręce masz skute kajdankami. Wisząc tak w wodzie do góry nogami, musisz zachować całkowity spokój i zapanować nad bólem kostek, utrzymujących całe twoje ciało w tej nienaturalnej pozycji. Osobom z klaustrofobią łatwiej jest zrozumieć, co czuję przed takim pokazem. Emocje są tak silne, że gdy staję przed pojemnikiem z wodą, w którym za chwilę zanurzą moje skrępowane ciało, na widowni zapada grobowa cisza – relacjonuje Basso.

 

Widowisko, z którym przyjeżdża do Polski, stało się przebojem kasowym na całym świecie. Ten najlepiej sprzedający się spektakl magiczny w historii Broadwayu zawita do Krakowa w dniach 15-17 lutego, do Gdańska w dniach 22-24 marca i do Warszawy w dniach 10-14 kwietnia 2019 r. Publiczność będzie miała okazję obejrzeć iluzje, lewitacje, czytanie w myślach oraz znikanie. Widowisko „The Illusionists Live” czaruje widzów w każdym wieku niesamowitą kombinacją najbardziej śmiałych i zaskakujących sztuczek, jakie kiedykolwiek wykonywano na scenie.

 

Bilety na spektakl The Illusionists Live są do kupienia na eBilet.pl.

 

Tagi:

społeczeństwo ,  kultura ,  iluzjonista ,  Andrew Basso , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót