Partner: Logo KobietaXL.pl

Jest wiele babcinych sposobów na przeziębienie. Wśród nich królują syropy i napoje z dodatkiem miodu. Jeśli nie chcesz dać się przeziębieniu, polecamy sprawdzone receptury:

Syrop z czosnku

Trzeba zmiażdżyć kilka ząbków, wycisnąć sok z dwóch cytryn i całość zalać niewielką ilością przegotowanej, schłodzonej wody. Miksturę przekładamy do ciemnego słoiczka, odstawiamy. Syrop pijemy trzy razy dziennie.

Mleko z miodem i czosnkiem

Mieszkanka mleka, masła, czosnku i miodu. Do szklanki ciepłego mleka dodajemy łyżkę masła i łyżkę miodu i dwa, trzy ząbki czosnku. Specyfik działa dezynfekująco.

 

Herbata z prądem

Herbata z dodatkiem śliwowicy to najlepszy napój na wczesne stadium choroby. Do herbaty dodajemy kieliszek śliwowicy. Ze względu na działanie, lekarstwo to pije się przed snem :)

Herbata z miodem, imbirem i cytryną

Dla tych, którzy nie chcą zażywać alkoholu, też jest alternatywa. Zwyczajnie wyciśnij cytrynę do herbaty, dodaj imbir i miód. Pyszna a do tego skuteczna herbatka, polecamy :)


Miód i cynamon

Wymieszaj łyżeczkę miodu z 1/4 łyżeczki cynamonu. Zażywaj od razu po przygotowaniu dwa, trzy razy dziennie. Zarówno miód, jak i cynamon działają antybakteryjnie, antywirusowo i przeciwgrzybiczo.

Tagi:

czosnek ,  imbir ,  miód ,  zdrowie ,  porady ,  przeziębienie ,  babcine metody ,  syrop ,  domowe syropy ,  katar , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót