Partner: Logo KobietaXL.pl

Są osoby, które genetycznie dziedziczą drugi podbródek, ale to tylko jedna i wcale nie najczęstsza przyczyna pojawiania się go u kobiet. Najpopularniejszą przyczyną jest nadwaga i związane z nią nagłe zmiany ciężaru ciała, które mogą powodować, że skóra staje się mniej naprężona i wiotczeje. Chociaż przyrost masy ciała nie zawsze jest przyczyną podwójnego podbródka, może się do niego przyczynić. Dieta bogata w kalorie, przetworzoną żywność i niezdrowe tłuszcze może również wpływać na przyrost masy ciała i podwójny podbródek.

Geny również mogą odgrywać rolę u osób z podwójnym podbródkiem. Każdy, kto w rodzinie miał osoby o skórze o małej elastyczności lub podwójny podbródek, może być bardziej narażony na jego powstanie.

Także zła postawa może osłabiać mięśnie szyi i podbródka. Może to z czasem przyczynić się do podwójnego podbródka, ponieważ otaczająca skóra traci elastyczność, gdy pewne grupy mięśni nie są używane. Niestety, nadmierne korzystanie ze smartfonów nie służy urodzie szyi.

Platysma to mięsień szeroki szyi. Jego czynność polega na unoszeniu skóry szyi wraz z tkanką podskórną. Ponieważ jest on mało używany staje się zwiotczały i w efekcie powstaje tzw. druga broda czy drugi podbródek.


Dzieje się tak ponieważ praktycznie wszystkie czynności wykonujemy ze spuszczoną głową a w tej pozycji mięsień ten jest zupełnie rozluźniony. Brak ruchu i niedostateczny przepływ krwi osłabia tkankę przez co proces wiotczenia jeszcze się pogłębia.

Inną przyczyną jest proces starzenia się - wtedy skóra traci elastyczność na skutek utraty kolagenu w płytszych warstwach skóry.

Najszybszym sposobem na pozbycie się podwójnego podbródka jest - jak zapewne się już domyślacie operacja plastyczna - jest jednak kosztowna i nie zawsze bezpieczna. Zanim więc zdecydujecie się na ostateczny krok, wypróbujcie kilka innych sprawdzonych i przede wszystkim skutecznych metod.


Jak sobie pomóc?


Ćwiczenia i prawidłowa postawa.


Oto sześć prostych, ale przydatnych ćwiczeń:

1. Unieś podbródek najwyżej jak tyko możesz. Otwieraj i zamykaj usta jakbyś żuła gumę. Ćwiczenie powtarzaj przez 30 sekund, kilka razy dziennie.


2. Podnieś swoją dolną wargę tak wysoko jak tylko potrafisz - tak jakbyś chciała nią dotknąć czubka nosa i trzymaj ją w tej pozycji przez 20 sekund. Musisz poczuć jak naprężają się wszystkie mięśnie twojej szyi. Ćwiczenie powtórz kilka razy.


3. Unieś głowę tak abyś mogła patrzeć na sufit. Otwórz szeroko usta i zaciśnij je mocno w "dziubek". To ćwiczenie pomoże ci napiąć dolne mięśnie twarzy.


4. Do innego, równie skutecznego ćwiczenia, pozwalającego na pozbycie się drugiego podbródka potrzebujesz poduszki. Połóż się na brzuchu na łóżku. Pod brodą umieść poduszkę, a następnie unieś głowę mocno do góry i opuść po 30 sekundach. Powtórz ćwiczenie.

 

5. robienie smutnej miny

Należy stanąć przed lustrem z jedną dłonią ułożoną na szyi i próbować ułożyć usta w podkówkę z równoczesnym napięciem platysmy. Przy dobrze wykonanym skurczu wyczujesz palcami zesztywnienie mięśnia. Skurcz ma być szybki i krótki. Zadanie należy wykonywać codziennie po 10 powtórzeń.


6. o-u-x

Przed lustrem należy wymawiać te 3 litery bardzo wyraźnie, wręcz z przesadą. Za jednym razem można kilkanaście razy powtórzyć tę sekwencję.


 Okłady

1. Do wykonania zabiegu potrzebne są 2 miednice, jedna z ciepłą, a druga z zimną wodą oraz 2 wąskie ręczniki. Należy przykładać namoczony ręcznik raz w zimnej raz w ciepłej wodzie do podbródka, dobrze go naciągając. Gorącą wodę trzeba dolewać. Zawsze kończymy okładem zimnym! Zabieg trwa maksymalnie 10 min i należy go powtarzać co 3 dni.

2. Ręcznik trzeba namoczyć w zimnej wodzie i oklepywać nim podbródek i dolną część lewego policzka. Uderzenia mają być krótkie i silne. Po maksymalnie 15 uderzeniach lub zaróżowieniu skóry należy zmienić stronę.


Dieta


Postaraj się utrzymywać zdrową i zbilansowaną dietę. Nadwaga jest główną przyczyną powstawania drugiego podbródka. Nie pomagają również ciągłe wahania wagi, staraj się nie schudnąć zbyt szybko. Jeśli w krótkim czasie tracisz dużo kilogramów twoja skóra wiotczeje, nie możesz wówczas zapominać o aktywności fizycznej.


Zrezygnuj ze śmieciowego jedzenia. Badania pokazują, że tego typu produkty przyspieszają proces starzenia się. Wraz z pozbyciem się śmieciowego jedzenia automatycznie zmniejszysz ilość spożywanych kalorii, a odpowiednia dieta to klucz do pożegnania się z drugim podbródkiem.


 Makijaż i dodatki

Zapoznaj się z podstawowymi zasadami konturowania twarzy. Bronzerem podkreślaj kości żuchwy, dzięki czemu optycznie wyszczuplisz twarz. Efektowne, wyraziste naszyjniki będą skupiały uwagę na szyi, podobnie jak długie wiszące kolczyki. Duże znaczenie ma także fryzura, jeśli nie chcesz podkreślać swojego drugiego podbródka zrezygnuj z długości włosów kończącej się tuż przy linii brody.


 Maski na twarz


Dostępnych jest wiele masek na twarz, które mogą pomóc napiąć skórę i zmniejszyć wygląd podwójnego podbródka. Oto te najbardziej skuteczne:


 Maseczka glicerynowa


 1 łyżeczka gliceryny

 pół łyżeczki soli Epsom

 kilka kropli olejku miętowego

 wymieszaj w filiżance.

 Włóż waciki do maseczki i obłóż nimi swój podbródek. Zmyj po 20 minutach. Powtarzaj do 5 razy w tygodniu.


Maseczka z białka


Oddziel białko od żółtka, do białka dodaj łyżeczkę mleka, łyżeczkę soku z cytryny łyżeczkę miodu oraz kilkanaście kropli olejku miętowego. Nałóż maskę na podbródek. Zostaw na 30 minut. Codzienne stosowanie maseczki bardzo jest wskazane, jeśli chcesz pozbyć się podbródka.


 Maseczka z melona


Zmiksuj melona w blenderze i przecedź sok. Nakładaj sok wacikami na podbródek. Możesz stosować też sok z jabłek. Po 20 minutach zmyj.Operacja


Można też zdecydować się na zabieg. Jakie są polecane?


Mezoterapia


Mezoterapia polega na wstrzykiwaniu pod brodę związków rozpuszczających tłuszcz. Proces jest długotrwały, wymaga wielu powtórzeń.


Liposukcja


Zabieg polega na usuwaniu tłuszczu poprzez jego odessanie, nie zlikwiduje jednak obwisłej skóry, więc bywa łączony z operacją plastyczną.


Trzeba też pamiętać, że nawet radykalne usunięcie drugiego podbródka nic nie da jeśli wrócimy do starych nawyków.


Postaraj się więc raczej powtarzać ćwiczenia codziennie, tak aby po pewnym czasie weszły ci w nawyk. Jeśli spędzasz długie godziny w pozycji siedzącej, pamiętaj aby twoje plecy były wyprostowane, a głowa uniesiona wysoko. Taka postawa pomaga pozbyć się tłuszczu pod brodą. Ponadto dzięki prawidłowej postawie twoja twarz i szyja będą wydawały się znacznie szczuplejsze.

Tagi:

podbródek ,  podwójny podbródek , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz