Reklama:

Są kobiety, które genetycznie dziedziczą drugi podbródek, ale to tylko jedna i wcale nie najczęstsza przyczyna pojawiania się go u kobiet. Najpopularniejszą przyczyną jest nadwaga i związane z nią nagłe zmiany ciężaru ciała, które mogą powodować, że skóra staje się mniej naprężona i wiotczeje. Inną przyczyną jest proces starzenia się - wtedy skóra traci elastyczność na skutek utraty kolagenu w płytszych warstwach skóry

Najszybszym sposobem na pozbycie się podwójnego podbródka jest - jak zapewne się już domyślacie operacja plastyczna - jest jednak kosztowna i nie zawsze bezpieczna. Zanim więc zdecydujecie się na ostateczny krok, wypróbujcie kilka innych sprawdzonych i przede wszystkim skutecznych metod. 

 

Ćwiczenia i prawidłowa postawa.

1. Unieś podbródek najwyżej jak tyko możesz. Otwieraj i zamykaj usta jakbyś żuła gumę. Ćwiczenie powtarzaj przez 30 sekund, kilka razy dziennie.

2. Podnieś swoją dolną wargę tak wysoko jak tylko potrafisz - tak jakbyś chciała nią dotknąć czubka nosa i trzymaj ją w tej pozycji przez 20 sekund. Musisz poczuć jak naprężają się wszystkie mięśnie twojej szyi. Ćwiczenie powtórz kilka razy.

3. Unieś głowę tak abyś mogła patrzeć na sufit. Otwórz szeroko usta i zaciśnij je mocno w "dziubek". To ćwiczenie pomoże ci napiąć dolne mięśnie twarzy.

4. Do innego, równie skutecznego ćwiczenia, pozwalającego na pozbycie się drugiego podbródka potrzebujesz poduszki. Połóż się na brzuchu na łóżku. Pod brodą umieść poduszkę, a następnie unieś głowę mocno do góry i opuść po 30 sekundach. Powtórz ćwiczenie. 

Postaraj się powtarzać ćwiczenia codziennie, tak aby po pewnym czasie weszły ci w nawyk. Jeśli spędzasz długie godziny w pozycji siedzącej, pamiętaj aby twoje plecy były wyprostowane, a głowa uniesiona wysoko. Taka postawa pomaga pozbyć się tłuszczu pod brodą. Ponadto dzięki prawidłowej postawie twoja twarz i szyja będą wydawały się znacznie szczuplejsze. 

 

Dieta. 

Postaraj się utrzymywac zdrową i zbilansowaną dietę. Nadwaga jest główną przyczyną powstawania drugiego podbródka. Nie pomagają również ciągłe wahania wagi, staraj się nie schudnąć zbyt szybko. Jeśli w krótkim czasie tracisz dużo kilogramów twoja skóra wiotczeje, nie możesz wówczas zapominać o aktywności fizycznej.

Zrezygnuj ze śmieciowego jedzenia. Badania pokazują, że tego typu produkty przyspieszają proces starzenia się. Wraz z pozbyciem się śmieciowego jedzenia automatycznie zmniejszysz ilość spożywanych kalorii, a odpowiednia dieta to klucz do pożegnania się z drugim podbródkiem.

 

Makijaż i dodatki. 

Zapoznaj się z podstawowymi zasadami konturowania twarzy. Bronzerem podkreślaj kości żuchwy, dzięki czemu optycznie wyszczuplisz twarz. Efektowne, wyraziste naszyjniki będą skupiały uwagę na szyi, podobnie jak długie wiszące kolczyki. Duże znaczenie ma także fryzura, jeśli nie chcesz podkreślać swojego drugiego podbródka zrezygnuj z długości włosów kończącej się tuż przy linii brody. 

 A tu macie gotowy zestaw ćwiczeń na swój podbródek. Powodzenia!

 

Tagi:

uroda,  podbródek,  podwójny podbródek, 

Zostaw komentarz:


  • Komentarz od: ~kasieńka   zgłoś nadużycie  

    U mnie niestety nic nie pomogło, żadne masaże itp. Słyszałam, że w szpitalu na Puławskiej mają dobrych specjalistów i ogólnie szpital na najwyższym poziomie, dlatego nie miałam obaw kiedy zaproponowano mi tam na mój podbródek lipolizę iniekcyjną. Miałam w sumie trzy zabiegi i po kilku tygodniach widoczny efekt. Jestem bardzo zadowolona, że się na ten zabieg zdecydowałam. Mam teraz ładną twarz , bez potrójnego podbródka, czuję się z tym o wiele lepiej.

  • Komentarz od: ~Fire   zgłoś nadużycie  

    O rany, ale ile trzeba czekać na efekty? Ja jestem z tych bardziej niecierpliwych osób, dlatego zdecydowałam się na wizytę w triclinium, żeby dowiedzieć się jak się mogę skutecznie i szybko pozbyć drugiego podbródka.Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót