Partner: Logo KobietaXL.pl

1. Używaj właściwych produktów

Upewnij się, że produkty, które kupujesz do pielęgnacji są dobrej jakości. Przy cienkich włosach jest to bardzo istotne. Kupuj naturalne produkty, odpowiednie dla tego rodzaju włosa.

Jeśli chodzi o maskę, kładź szczególny nacisk na nałożenie jej na końcówki, aby zapobiec ich rozdwajaniu. Używaj olejków od czasu do czasu.


2.Myj głowę we właściwy sposób

Pamiętaj, że włosy są wrażliwe. Dlatego nie myj go ani nie spłukuj ich zbyt energicznie, ponieważ możesz je jeszcze uszkodzić. Kiedy nakładasz szampon, odżywkę lub maskę, zrób to opuszkami palców i masuj. Jeśli masz długie paznokcie, unikaj drapania nimi głowy, Bardzo ważną wskazówką przy pielęgnacji cienkich włosów jest temperatura wody. Nigdy nie myj głowy gorącą wodą. Zrób to ciepłą wodą i nie zapomnij dobrze wypłukać wszystkich produktów, aby nie było po nich śladów.


3. Ostrożnie wysusz włosy

Kiedy wychodzisz spod prysznica, nie owijaj mocno ręcznika wokół głowy, a tym bardziej nie pocieraj nim włosów. Wystarczy delikatnie je odcisnąć, aby usunąć nadmiar wilgoci i wody.


 Jeśli to możliwe, najlepiej wysuszyć włosy na świeżym powietrzu, po usunięciu jak największej ilości wilgoci ręcznikiem, używaj suszarki jak najrzadziej.


Należy pamiętać, że ma to również wpływ odległość, z jakiej korzystasz z suszarki. Powinna znajdować się co najmniej 30 centymetrów od włosów.Jeśli chcesz, aby włosy nabrały objętości, susząc je susząc, opuść głowę. 


4. Użyj odpowiednich szczotek

Jeśli masz cienkie włosy, wybierz szerokie szczotki i grzebienie z naturalnego włosia. Są bardzo dobre do rozczesywania włosów. Aby ułatwić stylizację, użyj odpowiedniego balsamu, aby łatwo rozczesać włosy. W ten sposób unikniesz ich wyrywania. 


5. Obcinaj włosy 


Przede wszystkim obcinaj końcówki co dwa lub trzy tygodnie.  Najlepsza jest krótka fryzura, bo choć obcinanie włosów nie wzmacnia ich i nie powoduje wzrostu nowych, w ten sposób mniej ich wyrywasz podczas czesania i optycznie zwiększają objętość. 


6.  Czesz włosy przed snem

Warto przed snem wyszczotkować włosy. Jeśli podczas spania plączą się, używaj na noc specjalnego czepka, najlepiej z jedwabiu.

 
 

Tagi:

włosy ,  uroda ,  cienkie włosy , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz