Partner: Logo KobietaXL.pl

Przyczyny

Podwójny podbródek to nic innego jak warstwa tłuszczu, która umiejscawia się pod brodą. Jest kilka czynników, które sprzyjają jego powstawaniu.

 

Wiek

Skóra może zacząć tracić elastyczność w miarę starzenia się ciała, co może prowadzić do pojawienia się obwisłej skóry, która tworzy drugi podbródek, u osób otyłych skóra ta jest wypełniona tłuszczem.

Dieta i waga

Chociaż przyrost masy ciała nie zawsze jest przyczyną podwójnego podbródka, może się do niego przyczynić. Dieta bogata w kalorie, przetworzoną żywność i niezdrowe tłuszcze może również wpływać na przyrost masy ciała i podwójny podbródek.

Genetyka

Geny mogą odgrywać rolę u osób z podwójnym podbródkiem. Każdy, kto w rodzinie miał osoby o skórze o małej elastyczności lub podwójny podbródek, może być bardziej narażony na jego powstanie.

Postawa

Zła postawa może osłabiać mięśnie szyi i podbródka. Może to z czasem przyczynić się do podwójnego podbródka, ponieważ otaczająca skóra traci elastyczność, gdy pewne grupy mięśni nie są używane. Niestety, nadmierne korzystanie ze smartfonów nie służy urodzie szyi.

 

Jak sobie pomóc?

Ćwiczenia

Ich regularne wykonywanie zdecydowanie pomaga pozbyć się podwójnego podbródka.

Platysma to mięsień szeroki szyi. Jego czynność polega na unoszeniu skóry szyi wraz z tkanką podskórną. Ponieważ jest on mało używany staje się zwiotczały i w efekcie powstaje tzw. druga broda czy drugi podbródek.

Dzieje się tak ponieważ praktycznie wszystkie czynności wykonujemy ze spuszczoną głową a w tej pozycji mięsień ten jest zupełnie rozluźniony. Brak ruchu i niedostateczny przepływ krwi osłabia tkankę przez co proces wiotczenia jeszcze się pogłębia.

 
Poniższe ćwiczenia i zabiegi stosowane regularnie pomogą w ujędrnieniu szyi.


1. robienie smutnej miny
Należy stanąć przed lustrem z jedną dłonią ułożoną na szyi i próbować ułożyć usta w podkówkę z równoczesnym napięciem platysmy. Przy dobrze wykonanym skurczu wyczujesz palcami zesztywnienie mięśnia. Skurcz ma być szybki i krótki. Zadanie należy wykonywać codziennie po 10 powtórzeń. 

2. o-u-x
Przed lustrem należy wymawiać te 3 litery bardzo wyraźnie, wręcz z przesadą. Za jednym razem można kilkanaście razy powtórzyć tę sekwencję.

 

Okłady1. Do wykonania zabiegu potrzebne są 2 miednice, jedna z ciepłą, a druga z zimną wodą oraz 2 wąskie ręczniki. Należy przykładać namoczony ręcznik raz w zimnej raz w ciepłej wodzie do podbródka, dobrze go naciągając. Gorącą wodę trzeba dolewać. Zawsze kończymy okładem zimnym! Zabieg trwa maksymalnie 10 min i należy go powtarzać co 3 dni. 


2.Ręcznik trzeba namoczyć w zimnej wodzie i oklepywać nim podbródek i dolną część lewego policzka. Uderzenia mają być krótkie i silne. Po maksymalnie 15 uderzeniach lub zaróżowieniu skóry należy zmienić stronę. 

 

Żucie gumy

Badanie opublikowane w czasopiśmie Appetite wykazało, że osoby, które żują gumę po posiłku, trenują przy okazji mięśnie twarzy. Nie należy jednak z żuciem gumy przesadzać, ale regularne jej używanie może przyczynić się do ogólnej utraty tłuszczu z podbródka.

 

Maski na twarz

Dostępnych jest wiele masek na twarz, które mogą pomóc napiąć skórę i zmniejszyć wygląd podwójnego podbródka. Oto te najbardziej skuteczne:

 

Maseczka glicerynowa

 

1 łyżeczka gliceryny

 

pół łyżeczki soli Epsom

 

kilka kropli olejku miętowego

 

wymieszaj w filiżance.

 

Włóż waciki do maseczki i obłóż nimi swój podbródek. Zmyj po 20 minutach. Powtarzaj do 5 razy w tygodniu.

 

 

Maseczka z białka

 Oddziel białko od żółtka, do białka dodaj łyżeczkę mleka, łyżeczkę soku z cytryny łyżeczkę miodu oraz kilkanaście kropli olejku miętowego. Nałóż maskę na podbródek. Zostaw na 30 minut. Codzienne stosowanie maseczki bardzo jest wskazane, jeśli chcesz pozbyć się podbródka.

 

 

Maseczka z melona

 Zmiksuj melona w blenderze i przecedź sok. Nakładaj sok wacikami na podbródek. Możesz stosować też sok z jabłek. Po 20 minutach zmyj.

 

Dieta

Dieta może pomóc zmniejszyć wygląd podwójnego podbródka, zwłaszcza jeśli jest on spowodowany przyrostem masy ciała.

Picie dużej ilości wody usuwa szybciej tłuszcz z organizmu.

 

 

Operacja

Można też zdecydować się na zabieg. Jakie są polecane?

Mezoterapia

Mezoterapia polega na wstrzykiwaniu pod brodę związków rozpuszczających tłuszcz. Proces jest długotrwały, wymaga wielu powtórzeń.

Liposukcja

Zabieg polega na usuwaniu tłuszczu poprzez jego odessanie, nie zlikwiduje jednak obwisłej skóry, więc bywa łączony z operacją plastyczną.

 

Trzeba też pamiętać, że nawet radykalne usunięcie drugiego podbródka nic nie da jeśli wrócimy do starych nawyków.

Tagi:

podwójny podbródek ,  podbródek ,  uroda , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz