Partner: Logo KobietaXL.pl

Platysma to mięsień szeroki szyi. Jego czynność polega na unoszeniu skóry szyi wraz z tkanką podskórną. Ponieważ jest on mało używany staje się zwiotczały i w efekcie powstaje tzw. druga broda czy drugi podbródek.

Dzieje się tak ponieważ praktycznie wszystkie czynności wykonujemy ze spuszczoną głową a w tej pozycji mięsień ten jest zupełnie rozluźniony. Brak ruchu i niedostateczny przepływ krwi osłabia tkankę przez co proces wiotczenia jeszcze się pogłębia.

 
Poniższe ćwiczenia i zabiegi stosowane regularnie pomogą w ujędrnieniu szyi.


1. robienie smutnej miny
Należy stanąć przed lustrem z jedną dłonią ułożoną na szyi i próbować ułożyć usta w podkówkę z równoczesnym napięciem platysmy. Przy dobrze wykonanym skurczu wyczujesz palcami zesztywnienie mięśnia. Skurcz ma być szybki i krótki. Zadanie należy wykonywać codziennie po 10 powtórzeń. 


2. o-u-x

Przed lustrem należy wymawiać te 3 litery bardzo wyraźnie, wręcz z przesadą. Za jednym razem można kilkanaście razy powtórzyć tę sekwencję.


3. okłady
Do wykonania zabiegu potrzebne są 2 miednice, jedna z ciepłą, a druga z zimną wodą oraz 2 wąskir ręczniki. Należy przykładać namoczony ręcznik raz w zimnej raz w ciepłej wodzie do podbródka, dobrze go naciągając. Gorącą wodę trzeba dolewać. Zawsze kończymy okładem zimnym! Zabieg trwa maksymalnie 10 min i należy go powtarzać co 3 dni. 


4. masaż podbródka
Ręcznik trzeba namoczyć w zimnej wodzie i oklepywać nim podbródek i dolną część lewego policzka. Uderzenia mają być krótkie i silne. Po maksymalnie 15 uderzeniach lub zaróżowieniu skóry należy zmienić stronę. 

Tagi:

podwójny podbródek ,  podbródek ,  uroda , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót