Partner: Logo KobietaXL.pl

Po pierwsze unikaj wyczerpujących ćwiczeń. Najlepszy będzie spacer. Pozostałe ćwiczenia, zwłaszcza cardio znacznie podnoszą temperaturę ciała i zaburzą wydzielanie melatoniny - przez co możesz mieć kłopoty z zaśnięciem. Dodatkowo organizm będzie wciąż trawił, będziesz czuła się ciężka i ospała. Ciężkie ćwiczenia wykonywane po jedzeniu mogą również wywołać bóle brzucha.

Po drugie nie pal papierosów. Większość palaczy ma ochotę zapalić tuż po jedzeniu. Palenie po posiłku może powodować zgagę, zwiększa nadwrażliwość jelita grubego, może powodować wrzody. Dodatkowo może zakłócić cykle snu

Po trzecie nie bierz natychmiast prysznica. Może on zakłócić proces trawienia. Prysznic lub kąpiel tuż po jedzeniu mogą powodować obniżenie temperatury ciała, a trawienie wymaga dużej ilości energii oraz swobodnego przepływu krwi w okolicach brzucha. Zanim weźmiesz prysznic lub kąpiel po jedzeniu powinnaś odczekać przynajmniej 30 minut.

Po czwarte nie jedz owoców. Tuż po jedzeniu organizm będzie miał ogromny problem z ich strawieniem. Utrudnić trawienie może duża zawartość cukrów w owocach. 

Po piąte nie kładź się spać. Proces trawienia spowalnia również leżenie tuż po posiłku. Może powodować gazy, wzdęcia i zgagę. Zanim pójdziesz spać powinno minąć przynajmniej 2 godziny. 

Po szóste nie rozpinaj guzików. Jeśli czujesz, że podczas jedzenia twoje spodnie zaczynają cię cisnąć to znak, że powinnaś przestać jeść, ale nie powinnaś luzować swojego paska czy rozpinać guzików lub zamka ponieważ rozluźnisz mięśnie brzucha i spowodujesz wybrzuszenie. Rada? Nie objadaj się na kolację.

 

Tagi:

odchudzanie ,  ćwiczenia ,  dieta , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz