Partner: Logo KobietaXL.pl

To wilgoć, która się gromadzi w pralce, jest odpowiedzialna za nieprzyjemny zapach, dlatego musisz przestrzegać podstawowej zasady – drzwiczki pralki, kiedy jest ona nieużywana, zawsze muszą być otwarte. Dlatego, jeśli chcesz zaprojektować nową kuchnię i tam wstawić pralkę do zabudowy, nie jest to najlepszy pomysł.

Tylko otwarte drzwiczki pozwolą całkowicie odparować wilgoć i pralka będzie dobrze wentylowana. Zaleca się również zakup specjalnej szmatki do czyszczenia mokrych powierzchni, takich jak te do okien, i przetarcie do sucha bębna pralki po praniu. W ten sposób usuniesz nadmiar wody, która zwykle pozostaje w bębnie, gromadząc bakterie, które później będą przyczyną nieprzyjemnego zapachu.

Trzeba co roku wyczyścić pralkę, używając specjalistycznych środków.

Warto jest używać programu prania w temperaturze 90º C, jeśli mamy rzeczy które możemy w takiej temperaturze wyprać. Gorąca woda dokładnie wyczyści bęben, usuwając cały brud, który generuje nieprzyjemny zapach z pralki.

Nie należy zapominać czyścić filtra pralki w celu usunięcia kłaczków, resztek papieru i wszystkiego, co mogło dostać się do kieszeni podczas prania ubrań. Resztki w filtrze będą również miały wpływ na nieprzyjemny zapach, co należy wziąć pod uwagę.

 

Oto dodatkowe wskazówki:

1. Należy od czasu do czasu włączyć pustą pralkę na pranie w temperaturze powyżej 30ºC, używając tylko pół litra octu. Ocet jest tak skuteczny, że jest w stanie całkowicie zabić bakterie w pralce..

2. Zamiast octu można użyć wybielacza. Cykl prania z wybielaczem usuwa również nagromadzone bakterie i brud. Jednak zalecamy, aby następnie prane były białe rzeczy, aby uniknąć plam w przypadku pozostawienia resztek produktu.

3. Można po praniu wkładać do pralki pojemnik wypełniony sodą oczyszczoną. Pochłonie ona nieprzyjemne zapachy.

4. Kolejnym dużym błędem jest brak czyszczenia gumy w pralce, ponieważ jest to również miejsce miejsce podatne na zabrudzenia i to, które wysycha najdłużej po praniu.

5. Używanie większej ilości detergentu niż to konieczne może przynieść efekt przeciwny do zamierzonego z kilku powodów: nadmiar piany może powodować plamy na ubraniach, piana, która nie jest dobrze usunięte z bębna i gumy drzwi też z czasem zacznie wydzielać nieprzyjemny zapach.

 

Tagi:

pranie ,  pralka ,  porady domowe , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót