Partner: Logo KobietaXL.pl
Podobne artykuły:

Który z dostępnych rodzajów pralek wybrać? I w końcu – na jakie funkcje urządzenia zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu? Sprawdźmy! 

 

Nowoczesna pralka? Energooszczędna i funkcjonalna 

Każdy z nas pragnie korzystać z nowoczesnego sprzętu AGD, który zapewni komfort obsługi oraz umożliwi dostęp do różnego rodzaju funkcji. Nie inaczej jest w przypadku pralek – tworzone są one w oparciu o rozmaite technologie i systemy, na które warto zwrócić szczególną uwagę. 

Jeżeli chcesz postawić na maksymalny komfort, zainwestuj w pralkę sterowaną ze smartfona. Dzięki specjalnej aplikacji nie tylko wybierzesz odpowiedni program prania, ale również zyskasz podpowiedzi dotyczące parametrów, takich jak np. temperatura czy ilość potrzebnego detergentu. Tego typu rozwiązania oferuje między innymi Electrolux, który proponuje także pralki z systemem SteamCare, które dzięki zastosowaniu pary eliminują 1/3 zagnieceń, a także automatycznie dobierające ilość detergentu czy pozwalające na opóźniony start urządzenia. 

Oczywiście im więcej dodatkowych funkcji posiadać będzie pralka, tym bardziej wpłynie na Twój codzienny komfort. Jednak zwróć uwagę nie tylko na zastosowane technologie, ale również energooszczędność – polecamy przede wszystkim urządzenia oznaczone symbolami A+, A++ oraz A+++, które pozwolą Ci znacznie obniżyć rachunki za prąd. 

 

Rodzaje pralek idealnych do domu 

Pralki dostępne są dzisiaj w bardzo wielu modelach. Możemy postawić na rozwiązania o różnych wymiarach, które warto dopasować do wielkości posiadanej łazienki, oraz pojemnościach, które decydują o ilości prania, jakie możesz wyprać za jednym razem. To jednak nie wszystko – do Twojej dyspozycji są różne rodzaje pralek, które warto dopasować pod kątem indywidualnych potrzeb. 

Wyróżniamy przede wszystkim: 

  • pralki wolnostojące, wśród których największą popularnością cieszy się pralka ładowana od przodu – sprawdzi się w większości łazienek, choć w przypadku mniejszej przestrzeni możesz postawić na urządzenia ładowane od góry; 

  • pralki do zabudowy, które idealnie wkomponują się w umeblowanie łazienki i pozwolą Ci stworzyć elegancki wystrój pomieszczenia – również w tym wypadku możesz postawić na urządzenia ładowane od frontu lub od góry. 

Wybór konkretnego rozwiązania powinien być uzależniony przede wszystkim od warunków panujących w łazience, a także indywidualnych potrzeb. 

 

A może pralka z funkcją suszenia? 

Specjalnym rodzajem tych urządzeń jest pralko-suszarka, która skutecznie zastąpi tradycyjne, rozkładane suszarki i pozwoli Ci przyspieszyć proces suszenia ubrań. Gabarytowo przypomina ona pralkę (może być nieco większa), dlatego też dopasujesz ją do swojej łazienki, nawet jeżeli nie dysponujesz dużą powierzchnią. To rozwiązanie 2w1, które znacznie podnosi komfort życia – dlatego też cieszy się rosnącym zainteresowaniem wśród użytkowników. 

 

materiał partnerski

Tagi:

porady domowe ,  pranie ,  pralka , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz