Partner: Logo KobietaXL.pl

1. KECZUP. Do usunięcia plam z najlepszego dodatku do frytek będziesz potrzebować: płynu do mycia naczyń, szczoteczki do zębów, proszku do pieczenia oraz wody utlenionej. Na początek odwróć ubranie na drugą stronę i wypłucz zabrudzone miejsce zimną wodą. Odwróć ubranie. Na miejsce z plamą nanieś płyn do mycia naczyń i wmasuj go sczoteczką do zębów w tkaninę. Ponownie odwróć tkaninę i wypłucz zimną wodą. Wymieszaj w ilości 1:1 proszek do pieczenia i wodę utlenioną i nałóż sporządzoną miksturę na tkaninę. Pozostaw na 20 minut, spłucz. Jeśli jest to delikatny materiał, przed nałożeniem mikstury w niewidocznym miejscu wykonaj test. To bardzo ważne, bo mikstura może odbarwić delikatne tkaniny,

2. KREW. Zanurz tkaninę w zimnej wodzie na 15 minut. Potrzyj szczoteczkę do zębów zabrudzone miejsce. Jeśli plama po krwi wciąż nie chce zejść użyj wybielacza lub odplamiacza do białych ubrań.

3. PLAMY Z OWOCÓW. Przede wszystkim liczy się czas. Usuniesz plamy z każdego rodzaju owoców jeśli po zabrudzeniu natychmiast umieścisz tkaninę nad garnkiem lub miską z wrzącą, parującą wodą.

4. TŁUSZCZ. Do usunięcia tłustych plam sporządź odplamiacz składający się z łyżeczki płynu do mycia naczyń i dwóch łyżeczek wody utlenionej. Sporządzoną miksturę wmasuj szczoteczką do zębów w zabrudzone miejsce. Spłucz, upierz tak jak zazwyczaj.

5. POT. Z plamami potu najlepiej poradzi sobie ponownie mieszanka wody ulenionej, proszku do pieczenia i płynu do mycia naczyń w proporcji 1:1.

6. KAWA. Plamy z kawy zwłaszcza na jasnych ubraniach usunie 1 łyżeczka sody oczyszczonej wymieszana z jedną łyżeczką wody utlenionej,

7. MUSZTARDA I MAJONEZ. Majonez jak również musztardę usuniesz z ubrań przy użyciu mydła i ciepłej wody. Mydło, talk oraz sok z cytryny z pomocą gąbki usuniesz doskonale majonez z mebli, ta sama mikstura pozwoli pozbyć się plam z pomidorów.

8. PLAMY NA DYWANIE. Sól oraz białe wino usuną plamy z czerwonego wina, pianka do golenia usunie sok owocowy, z pomocą piwa pozbędziesz się plam po herbacie lub kawie.

9. MOCZ. W pustej butlce wymieszaj: pół szklanki wody utlenionej, 3 łyżki stołowe proszku do pieczenia oraz łyżkę płynu do mycia naczyń. Dodaj również kilka kropel olejku zapachowego, aby nie tylko pozbyć się plamy, ale również nieprzyjemnego zapachu. Wymieszaj miksturę, ale uważaj żeby nie zamieniła się w samą pianę. Spryskaj materac/pościel/ubranie etc. - najwięcej odplamiacza użyj w miejscach o najbardziej intensywnym kolorze. Po kilku minutach zauważysz, że plamy znikają. Poczekaj aż miejsce, na które zastosowałaś odplamiacz wyschnie. Po tym czasie jeśli był to np. materac użyj odkurzacza, aby pozbyć się pozostałości po miksturze, ubranka upierz tak jak zazwyczaj.

 

Tagi:

porady domowe ,  domowe porady ,  plamy ,  pranie , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót