Partner: Logo KobietaXL.pl

21 latek używał przenośnej toalety typu toy- toy w Sydney, kiedy poczuł ukłucie w penisa. To było 27 września i mężczyzna miał prawdziwego pecha, bo już raz został ukąszony przez takiego pająka w kwietniu!

 

- Po tym, jak stało się to pierwszy raz, naprawdę nie miałam ochoty na korzystanie z tej toalety – powiedział w wywiadzie dla BBC. - Ale nie miałem wyjścia, toalety są utrzymywane w należytym porządku, więc nie sądziłem,że jeszcze raz mnie to spotka.

 

Redback spider - Latrodectus hasselti  to jadowity pająk występujący na terenie Australii, Azji Południowej i Południowo-Wschodniej. Nieliczne kolonie spotykane są również na terenie Nowej Zelandii. Bliski kuzyn czarnej wdowy (Latrodectus mactans). Osiąga niewielkie rozmiary, długość ciała samicy wynosi zazwyczaj nie więcej niż jeden centymetr, natomiast samca nie więcej niż 4 milimetry. Jego jad zawiera neurotoksyny. Ukąszenia (zwykle przez samice) są często bardzo bolesne i mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia człowieka. Od czasu opracowania antidotum w 1956 roku nie zarejestrowano żadnego przypadku śmiertelnego z powodu ukąszenia przez Latrodectus hasselti. Z niektórych badań wynika, że antidotum stosowane domięśniowo może być nieskuteczne (po podaniu taką drogą jest ono niewykrywalne we krwi) i należy podawać je we wlewie dożylnym, może to jednak wynikać ze stosowania zbyt małych dawek (w wielu przypadkach jedna porcja antidotum jest niewystarczająca).

 

Ofiarą tego pająka pada około 2000 osób rocznie w samej tylko Australii. Ale bycie ukąszonym dwukrotnie w ciągu tego samego roku i w dodatku w penisa uczyniło mężczyznę największym pechowcem tego kraju.

źrólo livescience, foto wikipedia

Tagi:

ciekawostki ,  pająk ,  Australia , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz