Partner: Logo KobietaXL.pl
By ułatwić Ci wybór, przygotowaliśmy listę pod hasłem „E-booki na Dzień Kobiet”. Promujemy w niej interesującą, wciągającą i ambitną literaturę kobiecą. Cenimy książki, które rozwijają, poszerzają horyzonty, dają cenną lekcję lub po prostu bawią swoim wyszukanym humorem. Poniżej podpowiadamy, jaka literatura kobieca jest aktualnie w modzie i prezentujemy najlepsze e-booki dla kobiet, które sprawdzą się w roli prezentu. Wszystkie pozycje są wciągające i przenoszą czytelnika w sam środek poruszających historii. Możesz sprawić je zarówno komuś bliskiemu, jak i… sobie. Miłej lektury!
 

Wojenna miłość – Doug Gold

To doskonały e-book dla kobiet, które interesują się historią. Ale nie tylko! Wojenna miłość to uniwersalna opowieść o odwadze, zdradzie, cierpieniu i zemście, umiejscowiona w tragicznych okolicznościach. Wartości nadaje jej dodatkowo fakt, że jest oparta na prawdziwej historii Josefine Lobnik i Bruce’a Murraya. Książka opowiada piękną historię miłości, która rozkwitła pomiędzy dwojgiem ludzi w zupełnie niesprzyjających okolicznościach, bo podczas II wojny światowej. Aktywna działaczka ruchu oporu i jeniec wojenny spotkali się przypadkowo w samym centrum Europy, zajętej przez nazistów. Liścik, który trafił do rąk mężczyzny, sprawia, że ich losy się krzyżują i na zawsze odmieniają ich dotychczasowe życie. Mnóstwo tu zbiegów okoliczności, które utwierdzają w przekonaniu, że warto wierzyć w przeznaczenie. Czy miłość przetrwała na przekór wszystkiemu? Tego dowiecie się z e-booka.

Szpila – Jacek Zalewski

To lekka propozycja, osadzona w warszawskim, korporacyjnym klimacie. E-book wprowadza czytelnika w meandry pracy dla serwisu plotkarskiego. Absolwent filologii polskiej trafia do Warszawy, by rozpocząć karierę jako dziennikarz. Znajduje zatrudnienie w jednym z najpopularniejszych portali, relacjonujących życie gwiazd i celebrytów. Praca ta wiąże się dla niego z wieloma trudnościami. Jedną z nich jest wewnętrzna niezgoda na nadęty świat celebrytów. Inną – korporacyjne absurdy, jakie nieustannie go spotykają. Bohater musi mierzyć się z trudnymi w obyciu współpracownikami, w tym alkoholiczką Matyldą Niewypalec. Wśród kolegów i koleżanek odnajdzie jednak tę, która odmieni jego życie… Szpila to idealny e-book dla kobiet, które marzą o ciekawej pracy i wielkiej miłości.

Też tak mam – Magdalena Kostyszyn

To debiut Magdaleny Kostyszyn, prowadzącej popularny fanpage „Chujowa Pani Domu”. Autorka rozprawia się z mitami dotyczącymi kobiecości i z przekazywanymi od pokoleń szkodliwymi poglądami na temat roli kobiet. Porusza też temat nierówności społecznych i przemocy domowej. Kostyszyn przedstawia autentyczne, często bardzo trudne, historie swoich bohaterek i tłumaczy, dlaczego nie możemy pozwalać na ośmieszanie kobiecych problemów i trywializowanie ich. Samotność, depresja, przemoc ekonomiczna, stygmatyzacja bezdzietności – to tylko niektóre z wyzwań, z jakimi mierzą się współcześnie Polki. Też tak mam to ważny, poruszający e-book dla kobiet, które chcą poczuć, że nie są osamotnione w przeżywaniu swoich problemów.

Grubaska – Patrycja Żurek

Autorka, posługując się losami swojej bohaterki Dolores, porusza poważne problemy, związane z trudami życia w wielopokoleniowym domu, relacją z matką i traumami rodzinnymi. To trudna i bolesna opowieść, która zmusza do refleksji i zostaje w pamięci na długo. Z pewnością wiele kobiet będzie mogło utożsamić się z główną bohaterką i na swój sposób przeżyć jej historię. A ta dowodzi, że życie nie zawsze jest tak kolorowe, jakbyśmy chcieli… Czy Dolores uda się przerwać błędne koło, w którym tkwią kobiety z jej rodziny? Czy uda jej się wyleczyć zaburzenia odżywiania? Czy odnajdzie miłość swojego życia? Tego dowiecie się z e-booka Grubaska, dostępnego w księgarni online Virtualo.

Projekt Riese – Remigiusz Mróz

Jeśli polecamy najlepsze e-booki na Dzień Kobiet, to nie może zabraknąć tej pozycji! Projekt Riese to książka popularnego autora kryminałów – Remigiusza Mroza. Riese to największy projekt nazistowskich Niemiec, o niewiadomym przeznaczeniu. Przypuszcza się, że była to fabryka, w której toczyły się prace nad bronią jądrową. Dziś stanowi atrakcję turystyczną w Górach Sowich. To właśnie tam wybrali się bohaterowie książki Mroza. Podczas zwiedzania tuneli doszło do trzęsienia ziemi, a zawalone stropy odcięły turystom drogę na zewnątrz. Czy udało im się wydostać? Czy wrócili do rzeczywistości, jaką znali? A może na powierzchni wydarzyło się coś, co na zawsze zmieniło losy świata? Tego wszystkiego dowiecie się z książki Projekt Riese. To zaskakująca i trzymająca w napięciu propozycja, którą czyta się jednym tchem. Jeśli uważasz, że właśnie takie powinny być e-booki dla kobiet, to idealny wybór.

Tagi:

książka ,  prezent , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz