Partner: Logo KobietaXL.pl

W Polsce zespół jelita drażliwego (znany także pod anglojęzycznym skrótem IBS) diagnozuje się bardzo często. Mimo to skala zjawiska wciąż nie jest w pełni poznana. Jeszcze do niedawna nie zdawano sobie sprawy, że w krajach wysoko rozwiniętych IBS dotyczy co najmniej jednej osoby na dziesięć; do tego na zachorowanie dwukrotnie częściej narażone są kobiety. Zespół jelita drażliwego dotyka przede wszystkim osoby młode, co istotnie wpływa na ich aktywność życiową, zarówno w wymiarze prywatnym, jak i zawodowym. Ma to dotkliwe konsekwencje społeczne (np. częste nieobecności w pracy, trudność w znalezieniu partnera, niskie poczucie własnej wartości, negatywny wpływ na życie towarzyskie).

Skąd czerpać wiedzę na ten, dla wielu wciąż krępujący temat? Ważne jest wiarygodne źródło, lekarz z odpowiednim doświadczeniem i wiedzą. Jednak obecnie coraz trudniej się do nich dostać, a wizyty lekarskie trwają zbyt krótko, by w ich trakcie pacjenci rozwiali wszystkie swoje wątpliwości. Często pozostają z problemem sami. Książka „Odzyskaj kontrolę nad jelitami” jest odpowiedzią dr n. med. Karoliny Radwan, lekarki praktyczki, specjalistki chorób układu pokarmowego, na potrzebę poszerzenia informacji, które można znaleźć w Internecie, a które nie zawsze są prawdą. Książka ta weryfikuje internetowe porady oraz odsiewa fakty od szkodliwych mitów. Dzięki niej nauczymy się wszystkiego, co powinniśmy wiedzieć o jelitach: od fizjologii jelit przez przyczyny powstawania IBS aż do pozytywnego wpływu psychiki na ich stan.

Książka to zbiór wiarygodnych informacji, metod leczenia farmakologicznego oraz propozycji terapii i autoterapii. Rzetelnie obala działanie „cudownych leków” i wyjaśnia efekt placebo. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu medycznemu i szczerej trosce o pacjentów autorka przychodzi z odsieczą chorującym na IBS. Twoje jelita nie muszą cierpieć – to jedyna książka o nich, jakiej potrzebujesz.

dr n. med. Karolina Radwan jestem absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Specjalizuje się w gastroenterologii i chorobach wewnętrznych. Ma duże doświadczenie zawodowe zdobyte w licznych placówkach medycznych i stale poszerza swoją wiedzę. Bierze aktywny udział w szkoleniach i kursach oraz ogólnopolskich i międzynarodowych zjazdach naukowych. Jest aktywną członkinią Europejskiej Organizacji ds. Nieswoistych Zapaleń Jelit ECCO. Współpracuje merytorycznie z Polskim Towarzystwem Wspierania Osób z Nieswoistymi Zapaleniami Jelit. Jest autorką i współautorką ponad 50 publikacji naukowych w dziedzinie gastroenterologii i chorób wewnętrznych, a także zdobywczynią nagrody głównej za najlepszą pracę doktorską z zakresu nieswoistych chorób zapalnych jelit przyznawanej przez Towarzystwo Jelita. Oprócz medycyny ma też inne pasje: jeździ konno, chodzi po górach, podróżuje, gotuje dania kuchni śródziemnomorskiej i piecze ciasta.

Tagi:

książka ,  zdrowie ,  zespół jelita drażliwego , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót