Partner: Logo KobietaXL.pl

 

1. Antykoncepcja: metody antykoncepcji

2. Jak uniknąć tycia podczas brania tabletek antykoncepcyjnych?

3. Środki antykoncepcyjne na wyciągnięcie ręki

Na ogół dobrze mieć wybór. Ale współczesna medycyna oferuje tak duży wachlarz metod antykoncepcyjnych, że można się w tym wszystkim pogubić. By dokonać optymalnego wyboru, powinnyśmy wykazać się znajomością własnego organizmu.

 

1. Antykoncepcja: metody antykoncepcji

Lista metod antykoncepcji jest długa. Co się na niej znajduje?

  • tabletki antykoncepcyjne (jednoskładnikowa lub dwuskładnikowa pigułka antykoncepcyjna. Tę pierwszą trzeba brać z dokładnością co do godziny, by zabezpieczyła przed ciążą)
  • plastry antykoncepcyjne (stosowanie plastrów antykoncepcyjnych nie sprawdza się u kobiet otyłych, ważących powyżej 80 kilogramów)
  • zastrzyki antykoncepcyjne (nie poleca się ich kobietom, które chciałyby szybko przywrócić płodność)
  • domaciczna wkładka hormonalna (wprowadzana do macicy przez ginekologa)
  • hormonalny pierścień dopochwowy
  • wkładka domaciczna (spirala)
  • prezerwatywa
  • kapturki, krążki dopochwowe
  • kremy, globulki, żele, pianki, aerozole z chemicznymi środkami plemnikobójczymi
  • prezerwatywa dla kobiet
  • antykoncepcja awaryjna

Więcej o zapobieganiu ciąży z pewnością dowiesz się od swojego lekarza ginekologa. Warto skonsultować się w tej kwestii z dobrym, doświadczonym specjalistą, który odpowiedzialnie podejdzie do tematu antykoncepcji hormonalnej i nie tylko.

 

 

2. Jak uniknąć tycia podczas brania tabletek antykoncepcyjnych?

Przede wszystkim należy pamiętać, że stosowanie antykoncepcji hormonalnej może nieść ze sobą skutki uboczne. Dlatego tak ważne jest, by nie podejmować decyzji o stosowaniu środków antykoncepcyjnych pochopnie.

Podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej kobiety skarżą się czasami na przyrost masy ciała, a także zbieranie wody w organizmie, co ostatecznie również powoduje przyrost masy ciała. Najczęściej dzieje się tak w przypadku kobiet, które przyjmują antykoncepcję hormonalna dwuskładnikową. Z reguły otyłość wyklucza stosowanie tabletek antykoncepcyjnych.

Warto jednak podkreślić, że często to nie antykoncepcja lecz siedzący tryb życia i niezdrowa dieta odpowiadają za to, że przybieramy na wadze. Dlatego tak ważne jest, by dbać o dietę i pamiętać o aktywności fizycznej podczas stosowania antykoncepcji.

 

 

3. Środki antykoncepcyjne na wyciągnięcie ręki

Wiesz już, jaka metoda antykoncepcji jest dla Ciebie najlepsza? Byłaś u lekarza i przeszłaś odpowiednie badania? Jeśli jesteś zadowolona z dotychczasowego wyboru i chcesz zachować ciągłość kuracji, możesz postawić na szybkie i proste rozwiązanie, jakim niewątpliwie jest e recepta, czyli alternatywa dla wersji papierowej i tradycyjnej, którą wykorzystuje się już od kilku lat.

Recepty online mogą być wystawiane nie tylko w trakcie stacjonarnej wizyty u lekarza. Możesz z nich także skorzystać po teleporadzie oraz internetowej konsultacji z lekarzem, bez wychodzenia z domu.

To rozwiązanie bardzo praktyczne i przydatne, szczególnie gdy w grę wchodzi antykoncepcja awaryjna i chcemy mieć dostęp do tabletki jak najszybciej, bez czekania w długiej kolejce w przychodni.

Przez internet możesz też otrzymać receptę na inne środki, np. tabletki na odchudzanie.

Tagi:

antykoncepcja ,  otyłość ,  odchudzanie , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót