Partner: Logo KobietaXL.pl

Historia


Od lat lekarze próbują wynaleźć cudowny środek antykoncepcyjny; dla kobiet udało się im to już ponad 50 lat temu, tak rozsławiona pigułka antykoncepcyjna na początku miała jednak tyle samo zwolenników co przeciwników. Przez lata zmieniał się jej skład chemiczny, co jednak nie sprawiło, że stały się one całkowicie bezpieczne. Kobiety nadal bowiem skarżą się na złe samopoczucie, problemy z hormonami czy zakrzepice. Czas coś z tym zrobić!

W tym samym czasie jedyną słuszna antykoncepcja dla mężczyzn pozostawała jedynie prezerwatywa. Producenci prześcigają siew tworzeniu coraz to nowszych modeli, zmieniają ich grubości, ilość wypustek czy smaki. W obliczu antykoncepcyjnej rewolucji to normalne, że większość mężczyzn boi się spróbować czegoś nowego. Sytuacja z wazektomią jest analogiczna do pierwszych doniesień o pigułce antykoncepcyjnej - że jest zła, że jej skutków nie da się odwrócić - a jak wszyscy wiemy w dzisiejszych czasach jest to bzdura. Często występującym błędnym myśleniem o wazektomi jest propagowanie myśli, iż jest ona synonimem kastracji. Błąd ten wynika z niewiedzy i szerzącego się stereotypu. Należy coś z tym zrobić. Wazektomia to prosty, krótki zabieg polegający na przecięciu nasieniowodu, zupełnie bezbolesny. Taki pogląd obecny jest wsród propagaratorów jedynej jak dotąd skutecznej metody antykoncepcji dla mężczyzn. Wielu powie, „przecież są jeszcze prezerwatywy!” no tak, ale subtelna różnica między popularną ” gumką” a zabiegiem jest oczywista.

Fakty


Ciekawym do odnotowania faktem jest to, że w wielu krajach, niekoniecznie tak dobrze rozwiniętych jak Polska, wazektomia jest czymś słusznym, moralnym i nie spotyka się z krytyką na każdym kroku. Ostatnio w prasie pojawiła się informacje że Rwanda przewyższa wiedzą o wazektomi Polaków - planowana jest tam akcja rządu zachęcająca do tego zabiegu. W USA wazektomia jest czymś tak popularnym, że jest ona niemalże stałym motywem w popularnych serialach. Nieraz widzimy, że główny bohater stoi przed dylematem - poddać się czy nie poddać zabiegowi - by  tuż po nim stwierdzić, że opłacało się! Niedługo pojawi sie film na podstawie książki, w którym młody mężczyzn zamierza poddać się wazektomii, aby ratować swoją karierę. Za pośrednictwem strony kliniki doktora Siwika możemy przeczytać, iż „W Indiach technika „bez skalpela” została zaakceptowana przez bardziej wykształconych mężczyzn, co spowodowało trzykrotnie większy wzrost akceptacji niż w przypadku jej konwencjonalnego odpowiednika.”

Co w tym czasie dzieje się na rodzimym podwórku?  Przeglądając polskie fora internetowe łatwo dostrzec, że znajdziemy tam osoby, które jak ognia boja się wyjść na świat i każde nowe doniesienie traktują jak pakt z diabłem. Męska antykoncepcja zyskuje w Polsce coraz więcej zwolenników, osoby te szukając informacji bardzo często narażone są na piętnowanie ze strony innych. Cóż nie każde awangardowe posunięcie musi zostać zrozumiane przez innych.

Wazektomia powinna stać się popularnym zabiegiem ułatwiającym życie rodzinom , które zdecydowały, że nie chcą już powiększać swojej rodziny. Należy pamiętać, że decyzja o zabiegu powinna zostać przedyskutowana przez oboje partnerów. Z racji chęci posiadania dzieci najlepszym wiekiem na zabieg jest okres po 30 roku życia. Oczywiście istnieje również zabieg rewazektomii, polegający na wtórnym połączeniu nasieniowodów. Jednak najlepsze byłoby oddanie spermy do banku  spermy. Miłym odnotowania faktem jest to, że pacjent po wazektomii może cieszyć się nieskrępowanym seksem ze swoją partnerką o każdej porze dnia i nocy, bez ryzyka zajścia w ciążę.

Tagi:

antykoncepcja ,  wazektomia , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót