Partner: Logo KobietaXL.pl

Przypominamy: na początku roku szkolnego popełnił samobójstwo 14-letni Kacper z Gorczyna. Chłopak nie wytrzymał presji kolegów ze szkoły, którzy grozili mu pobiciem i lżyli ze względu na jego orientację seksualną.

Piszący do nas chłopak opisuje tzw. „szmacenie” w Internecie – koledzy potrafią zrobić wydarzenie na Facebooku „Kopnij w pedalską dupę” z jego zdjęciem. Później każda kolejna przerwa w szkole to dla chłopaka koszmar.
„Kiedy wiem o czymś takim to staram się nie iść do szkoły” – pisze.

„Ja nawet nie wiem czy jestem gejem, lubię towarzystwo dziewczyn, ale nie w takim sensie. Nigdy jeszcze nic nie zrobiłem w tym kierunku, żebym wiedział, że wolę chłopaków. Ale im wystarczy, że nie chcę żartować z łapania dziewczyn za biust, bo to taka zabawa w szkole. Jedna dziewczyna chciała się ze mną całować i potem powiedziała, że się zachowywałem jak pedał i wystarczyło żeby się na mnie uwzięli”. Opisuje groźby, rozpowszechnianie na Snapchacie jego zdjęć z obrzydliwymi komentarzami. Jego codziennością jest życie w poczuciu ciągłego zagrożenia. 
„Chcę stąd jak najszybciej wyjechać, nie wiem co bym zrobił, gdyby mi się nie udało. Może to, co Kacper” – piszę nastolatek.

Ośrodek zajmie się tą sprawą.

źródło 

 
Dziś w wielu miastach jest akcja Zapal Znicz dla Kacpra. znajdziecie ją na Facebooku.

Tagi:

homoseksualizm,  samobójstwo,  Kacper, 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót