Partner: Logo KobietaXL.pl

Życie dzieci zmieniło się na zawsze – nikt ich już nie rozdzieli i znaleźli kochający dom. Rafael powiedział w mediach, że i życie jego i Pedra również uległo diametralnej zmianie – dziś nie wyobrażają sobie siebie bez rodzeństwa, które mocno pokochali.

Rafael jest profesorem uniwersyteckim, posiadanie dzieci to dla niego ukoronowanie 9 lat małżeństwa z Pedrem. Obaj zapisali się na listę oczekujących na adopcję par trzy lata wcześniej w swoim mieście Parintins w stanie Amazonas w Brazylii. Przeszli proces kwalifikacji wraz z obowiązującymi z kursami. Spotkania z psychologami i pracownikami socjalnymi wykazały, że Rafael i Pedro są odpowiednimi kandydatami na rodziców. Otrzymali również konkretne porady, jak podejść do dzieci, które doświadczyły porzucenia, a przez to wymagają specjalnej opieki.

Nowa rodzina - screen Cristianos Gays

 

Para chciała adoptować więcej niż jedno dziecko, pragnęła też znaleźć dzieci, które będą się dobrze czuły w ich domu. Rodzeństwo w wieku 2, 3, 6 i 7 lat podbiło ich serca, jak się okazało z wzajemnością. Najpierw odwiedzali dzieci w schronisku, aby mieć pewność, że zostaną przez nie zaakceptowani. Pod koniec 2020 roku doszło do formalnej adopcji i dzieci spędziły Boże Narodzenie już w nowej rodzinie.

Teraz do Paula i Pedra dołączyła matka Pedra, 66-letnia Judite Castanheira, która mieszkała w Florianopolis. Przeniosła się do Parintins z resztą rodziny, by pomóc wychowywać czwórkę wnuków. Cała rodzina jest więc w komplecie.


źródła:

https://www.somosjujuy.com.ar/principal/internacionales/227908-una-pareja-de-hombres-adopto-a-cuatro-ninos-de-un-albergue-en-brasil

https://www.cristianosgays.com/tags/pedro-miguel-de-souza/

https://www.informador.mx/internacional/Pareja-homosexual-logra-adopcion-de-cuatro-hermanos-en-Brasil-20201231-0023.html

 

Tagi:

homoseksualizm ,  gej ,  adopcja ,  rodzina , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz