Partner: Logo KobietaXL.pl

Duszności. Problemy ze złapaniem oddechu mogą sygnalizować problemy z sercem w tym choroby serca, a nawet zbliżający się zawał. Jeśli twoim dusznościom towarzyszą: zmęczenie i zawroty głowy jak najszybciej skonsultuj się z lekarzem.

Bolesny seks. Ból podczas uprawiania seksu może być spowodowany rozmaitymi problemami ginekologicznymi np. infekcją pochwy czy zaburzeniami hormonalnymi.

Chrapanie. Wiele badań wyraźnie zaznacza powiązanie chrapania z chorobami serca. Chrapanie powoduje, że do twojego ciała i mózgu jest dostarczana mniejsza ilość tlenu, warto na to zwrócić uwagę. Niewystarczająca ilość tlenu może powodować ciągłe zmęczenie i zaburzenie cyklów snu.

Długotrwały ból gardła. Wyniki ankiet przeprowadzanych wśród pacjentów z rakiem krtani lub rakiem gardła wskazują, że ponad połowa z nich zlekceważyła długotrwały ból gardła.

Utrata wagi. Ubywające kilogramy mogą być powodem do radości, ale nie zawsze. Nagła utrata 5 lub więcej kilogramów bez stosowanie diety lub zwiększenia aktywności fizycznej to znak, na który powinnaś zwrócić uwagę, bo może być jednym z objawów choroby nowotworowej. 

Ból szczęki. Jeśli towarzyszą mu ból głowy i skurcze w okolicach mostka powinnaś jak najszybciej udać się do lekarza, bo opisane wyżej objawy mogą sygnalizować niedkrwienie mięśnia sercowego lub zapalenie osierdzia. 

Bóle brzucha. Jeśli nie możesz pozbyć się wzdęć lub gazów, w dodatku ich pojawieniu się zaczął towarzyszyć ból być może masz zapalenie wyrostka robaczkowego wrzody żołądka lub zapalenie pęcherzyka żółciowego. Warto zbadać dokładniej przyczynę nieprzyjemnych objawów. Im szybciej tym lepiej.

Problemy z przełykaniem. Zazwyczaj kobiety nie zwracają na to uwagi. Bagatelizujemy trudności z przełykaniem myśląc, że jest spowodowane przeziębieniem lub osłabieniem i poniekąd mamy rację, bo mogą być wywołane osłabieniem systemu nerwowego i odpornościowego, ale problemy z przełykaniem sprzyjają rozwojowi raka żołądka, gardła i przełyku.

Guzki piersi. Drobne guzki na piersiach nie muszą oznaczać nic groźnego, ale warto zbadać je dokładniej, bo mogą sygnalizować występowanie torbieli lub cyst. Im szybciej zareagujesz na pojawiające się zmiany tym lepiej - powinnaś to już wiedzieć.

 

Tagi:

zdrowie ,  objawy ,  ból ,  choroba , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót