Partner: Logo KobietaXL.pl

Wystarczy obrany owoc i oliwa lub olej. Można też dla takiej świecy zrobić ozdobne nakrycie. Daje piękny zapach i jest przede wszystkim oryginalna. 

Wykonanie takie świecy jest banalnie proste. Mandarynkę lub pomarańczę nacinamy wkoło ostrym nożem – samą skórkę. Delikatnie zdejmujemy w całości skórę z dolnej i górnej części owocu. Po jej zdjęciu zobaczycie, że pośrodku skórki zostaje naturalny knot. Zalewamy skórkę olejem, tak aby knot wystawał nad jego powierzchnię. Drugą część skórki możemy wyciąć we wzorki, aby nakryć świeczkę i mieć abażur. 

Piękny zapach to nie są jej jedyne zalety świeczek. Pomarańczowe świece wykorzystywane są od wieków do przeróżnych rytuałów. Symbolizują wschód słońca i nadejście nowej siły, ich światło ma działanie energetyzujące, napełnia dom optymizmem, daje chęć do działania - podkreślają ezoterycy. Warto je zapalać, kiedy czujemy spadek życiowej energii, mamy chandrę. Medytacja przy takiej świecy lub nawet chwila odpoczynku uspokaja, odnawia nasze siły.

 

Znany jest też stary rytuał na przyciągniecie do domu pieniędzy. Należy wówczas przy zapalnej świecy położyć 10 monet zawiniętych w białą, materiałową chusteczkę. Monety zostają aż do wypalenia się świecy. Potem te pieniądze trzeba rozdać potrzebującym, wrzucić do skarbonki na jakiś szczyty cel. Ale każdą oddzielnie! Ta dobra energia wróci do nas wielokrotnie!

Tagi:

rytuał ,  biała magia ,  święta ,  pomarańcza ,  pomarańcze ,  świeca , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz