Partner: Logo KobietaXL.pl

Ona spotyka jego. Na imprezie u znajomych, wyjeździe integracyjnym, randce z Tindera. Kiedy go widzi, myśli: „Jaki to fajny facet!”. Bo jest uroczy i słodki. Może być świetnie zapowiadającym się materiałem na idealnego partnera życiowego – a to pociąga. Ale uwaga! Nie dajmy się zwieść. To może być „Mężczyzna bez winy i wstydu”. Książka Krystyny Romanowskiej oraz Wojciecha Kruczkowskiego w księgarniach od 22 maja.

 

Kim jest tytułowy Mężczyzna Bez Winy i Wstydu? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi. Zazwyczaj inteligentny, z zadbaną brodą, w eleganckich butach. Lubiący dzieci. Ciekawy świata, ciekawy kobiety, ciekawy wszystkiego. Wspaniały kompan podróży, imprez i kolacji ze znajomymi. Tym, po czym możemy go poznać, jest jednak zachowanie w obliczu problemów. Może to być zwykły stres, trudna sytuacja – ot proza życia. W takiej sytuacji Mężczyzna Bez Winy i Wstydu zastyga. Jest przerażony, rozchwiany, nie wie, czego chce, i nie potrafi wziąć odpowiedzialności za swoje decyzje. Okazuje się doskonałym kumplem, ale nie nadaje się na partnera.

książka

 

Tytuł książki jest ironicznym nawiązaniem do najsłynniejszej publikacji Wojciecha Eichelbergera „Kobieta bez winy i wstydu”. Kiedy książka pojawiła się dwadzieścia lat temu, stała się biblią wielu wyzwolonych kobiet. „Mężczyzna bez winy i wstydu” to nie biblia, lecz swego rodzaju przewodnik po współczesnych mężczyznach, ich zachowaniu i… wychowaniu.

 

Romanowska i Kruczkowski stawiają wiele bardzo istotnych pytań. Poczynając od tego, dlaczego współczesne kobiety, zamiast poszerzać swoją niezależność, koncentrują się na wychowywaniu mężczyzn? Autorzy udowadniają, że jest to efektem nowego społecznego zjawiska: neopatriarchatu. Wyjątkowo groźnego, ponieważ trudno zauważalnego. W końcu nikt nie nazwie inteligentnego mężczyzny o szerokich horyzontach myślowych, zadbanej brodzie, drogich wygodnych butach, głoszącego idee równościowe – patriarchą. A jednak! Znów na tronie siedzi mężczyzna.

 

O tym, dlaczego w dobie równouprawnienia niektóre kobiety decydują się na utrzymywanie w domu mężczyzn obiboków, dlaczego mężczyźni coraz częściej cieszą się z restrykcji nakładanych na seksualność kobiet i nie czują wstydu, nie ustępując miejsca w tramwaju kobiecie w ciąży, opowiadają Krystyna Romanowska ̶ dziennikarka, autorka bestsellerowej serii ze Zbigniewem Lwem-Starowiczem („O mężczyźnie”, „O miłości”, „O rozkoszy”) oraz Wojciech Kruczyński – psycholog, psychoterapeuta oraz autor książki „Wirus samotności”.

 

Jeśli jesteście ciekawi odpowiedzi na pytania: Jak żyć w nowej rzeczywistości, skoro do tej pory nie mieliśmy do czynienia z tego typu zmianami ról? Czy mężczyźni naprawdę będą leżeć i pachnieć? Czy grozi nam powrót do obyczajowości purytańskiej? Czy i gdzie feminizm popełnił błąd, a może nie popełnił? Gdzie szukać prawdziwych mężczyzn? Koniecznie sięgnijcie po ,,Mężczyznę bez winy i wstydu”.

 

Krystyna Romanowska –dziennikarka, autorka bestsellerowej serii ze Zbigniewem Lwem-Starowiczem („O mężczyźnie”, „O miłości”, „O rozkoszy”). Interesuje się problemami z pogranicza psychologii społecznej, socjologii, zdrowego stylu życia, seksuologii. Mama 10- letnich bliźniaczek.

 

Wojciech Kruczyński –psycholog i psychoterapeuta związany z warszawskim Ośrodkiem Terapii i Edukacji Psychologicznej OTEP. Autor książki „Wirus samotności” i współautor książki „Zawsze bezpieczna. Psychologiczne aspekty samoobrony kobiet”.

Tagi:

książka ,  mężczyzna ,  kobieta , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót