Partner: Logo KobietaXL.pl

Teraźniejszość i przeszłość Saszy Załuskiej

 

Ostatni tom opowieści o Saszy Załuskiej to swoista kropka nad i. Czytelnik dowiaduje się nie tylko o kolejnych wydarzeniach w życiu głównej bohaterki, ale i poznaje jej przeszłość. Dawne motywacje Załuskiej, jej wcześniejsze czyny i życiowe wybory pozwalają lepiej zrozumieć jej teraźniejsze postępowanie i wyjaśnić, dlaczego została uwikłana w kolejną intrygę. 

 

Cztery żywioły Tom 4 Czerwony Pająk to książka, której akcja zaczyna się już od pierwszych stron. Córka Załuskiej zostaje porwana, a sama Sasza znika bez śladu. W tym czasie nurek natrafia na ciało utopionej kobiety, lecz ze strachu traci przytomność podczas zbyt szybkiego wynurzania się na powierzchnię. Nurek trafia do szpitala jako NN, a ciało topielicy zostaje rozpoznane przez Roberta Duchnowskiego, zanim zostaną wykonane testy DNA… 

 

Kim jest kobieta wyłowiona z jeziora? Co stało się z Załuską? Kto stoi za uprowadzeniem córki Saszy? Bonda stopniowo odpowiada na każde z pytań, wciągając czytelnika do świata politycznych zagrywek, szpiegostwa i mafijnych porachunków. Mnogość postaci i wątków z przeszłości i teraźniejszości może nieco odstraszać od lektury, lecz czymże byłaby intryga bez zawiłości i nieprawdopodobnych zwrotów wydarzeń?

 

Zwieńczenie serii dla miłośników Załuskiej

 

Czy warto sięgnąć po ostatnią część przygód Saszy Załuskiej? Jeżeli poprzednie części Czterech Żywiołów wciągnęły czytelnika, Czerwony Pająk z pewnością jest kolejną lekturą, którą powinien poznać. Rozbudowane wątki dopowiadają wszystko, czego brakowało w całym cyklu. Katarzyna Bonda stworzyła siatkę powiązań, która jest rozbudowana niczym ogromna pajęczyna. Książkę warto czytać w skupieniu, gdyż ułatwia to zrozumienie wszystkich relacji, jakie łączą bohaterów powieści. Choć z początku można nieco pogubić się wśród licznych postaci i wielu historii, już po kilku rozdziałach łapie się bakcyla i czyta się Cztery Żywioły Bondy z zapartym tchem. 

 

Autorka w Czerwonym Pająku ponownie udowadnia, że jest królową polskich kryminałów. Licząca ponad 800 stron powieść może wydawać się za długa jak na obecne standardy, lecz po lekturze całości ma się pewność, że książka jest dopracowana w każdym szczególe.

 

Tagi:

książka ,  kryminał ,  Bonda , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz