Partner: Logo KobietaXL.pl

Mówi się o niej, że przesunęła granicę dobrego smaku, łamie wszelkie konwenanse i nie boi się kontrowersyjnych tematów. Porusza je zarówno podczas swoich występów, jak i w swojej książce. Znana jest między innymi z komedii romantycznej „Wykolejona”, do której sama napisała scenariusz i zagrała w niej główną rolę. Amy Schumer, jedna z najbardziej rozpoznawalnych komiczek na świecie w „Dziewczynie z tatuażem na lędźwiach” obnaża stereotypy dotyczące płci oraz mechanizmy rządzące światem show-biznesu. Jak sama twierdzi: „lektura nie jest pamiętnikiem ani autobiografią, a jedynie zbiorem historii z życia, w którym gra role córki, siostry, przyjaciółki, satyryczki, aktorki, czyjejś sympatii, dziewczyny na jedną noc, pracownicy, pracodawczyni, kochanki, fajterki, hejterki, pożeraczki spaghetti i amatorki wina”.

 

Opowieści przedstawiane przez Schumer to nie tylko barwne anegdoty, ale przede wszystkim historie ukazujące wartości, z którymi utożsamia się wiele kobiet. Komediantka przeciwstawia się lansowanemu przez kobiece magazyny i przemysł urodowy jedynemu słusznemu wizerunkowi kobiety, co zostało docenione przez wydawców najbardziej rozpoznawalnego magazynu na świecie – „Vogue USA”. Amy Schumer pojawiła się na okładce biblii mody w 2016 roku.

 

 

schumacher

 

Schumer, której rodzice stracili cały swój majątek, kiedy była dzieckiem, opowiada o tym, jak musiała nauczyć się żyć bez prywatnego samolotu, wakacji na Bahamach i zamieszkać w piwnicy. W tym samym czasie jej ojciec zachorował na stwardnienie rozsiane, a matka zdradziła go z ojcem najlepszej przyjaciółki Amy, co w konsekwencji wpłynęło na zerwanie wieloletniej przyjaźni. Słodko-gorzkie historie opowiadane przez autorkę dotyczą także jej licealnych przygód (gdy np. kradła z koleżankami stroje kąpielowe z galerii handlowych), początków kariery (gdy swoją pierwszą większą wypłatę oddała siostrze) czy ważnych dla niej wartości (siła i niezależność). Amy Schumer dzieli się doświadczeniami, które ukształtowały to kim jest – kobietą, która ma odwagę, by obnażyć swoją duszę i pokazać to, co jest dla niej naprawdę ważne, jednocześnie sprawiając, iż czytelnik może zacząć śmiać się w głos.

 

Fragment książki:

„Jestem kompletnie popieprzona i totalnie zakręcona, więc nie mogę zaoferować wam takich mądrości. Jedyne, co mogę zrobić, to przedstawić wam swoje błędy, pomyłki, swój ból i powody do śmiechu.”

 

Amy Schumer – amerykańska aktorka komediowa specjalizującą się w stand-upie, scenarzystka i producentka. Jest pomysłodawczynią, współproducentką, współscenarzystką oraz główną gwiazdą komediowego serialu skeczowego „Inside Amy Schumer”. Zagrała główną rolę i napisała scenariusz do komedii romantycznej „Wykolejona”. Znalazła się na liście 100 najbardziej wpływowych ludzi świata magazynu TIME.

 

Tytuł: „Dziewczyna z tatuażem na lędźwiach”

Autor: Amy Schumer

Tłumaczenie: Przemysław Hejmej

Wydawnictwo Kobiece

Tagi:

książka ,  Amy Schumer , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz