Partner: Logo KobietaXL.pl

Większość z nas bardziej przejmuje się swoją twarzą, piersiami, brzuchem i muskulaturą niż mózgiem. A to właśnie mózg jest kluczem do tego, by mieć taką twarz, piersi, brzuch i ogólny stan zdrowia, na jakich zawsze ci zależało.

Dysfunkcje mózgu w dużej mierze rujnują nasze ciała i powodują przedwczesne starzenie się. To twój mózg podrywa cię rano z łóżka, żebyś poćwiczył. To on każe ci wcisnąć guzik „drzemki” i odłożyć gimnastykę na później. On odpycha cię od stołu, informując, że już masz dosyć, albo pozwala ci spałaszować kolejną miseczkę lodów czekoladowych, przez co wyglądasz i czujesz się jak klucha. To twój mózg zarządza twoim stresem i relaksuje cię, tak że tryskasz energią.

 

Coraz więcej dowodów naukowych potwierdza koncepcję mówiącą, że umysł ma bardzo istotny wpływ na wygląd, nastrój, poziom stresu i ogólny stan zdrowia. Powstała cała nowa gałąź medycyny alternatywnej, która koncentruje się na interakcjach umysłu i ciała. Z badań wynika, że otyłość, jeden z najczęstszych problemów XXI wieku, to co najmniej sześć różnych problemów w funkcjonowaniu mózgu, a rozpoznanie, który z nich dotyczy konkretnej otyłej osoby, to pierwszy i najważniejszy krok do uzyskania prawidłowej wagi.

 

Doktor Amen przedstawia piętnaście rozwiązań, które pomogą ci pobudzić mózg i dzięki temu uzyskać wymarzone ciało. Dzięki nim za pomocą swojego mózgu wzmocnisz siłę woli i wyeliminujesz zachcianki, które sabotują twoje wysiłki na rzecz zdrowszego, lepszego ciała. Znajdziesz tu sposoby na poprawienie kondycji skóry i serca poprzez wzmocnienie mózgu. Poza tym dowiesz się, jak podnieść swój poziom koncentracji i energii, radzić sobie ze stresem i poprawić pamięć, aby utrzymać ciało w doskonałej formie. Nauczysz się właściwie odżywiać mózg, dzięki czemu będziesz wyglądać i czuć się młodziej, a także przekonasz się, że odpowiednia ilość snu może zapobiec przybieraniu na wadze i ująć ci lat.

 

Książka została podzielona na cztery części. W pierwszej autor przedstawia podstawowe zasady dotyczące tego, jak zmienić swój mózg i ciało. W drugiej dowiesz się, jak wykorzystać mózg, aby osiągnąć coś, o co codziennie walczą miliony z nas – trwały spadek wagi. Część trzecia poświęcona jest wpływowi mózgu na urodę, ogólny stan zdrowia i samopoczucie. W ostatniej, czwartej części znajdziesz wiele różnych strategii doskonalenia mózgu i ciała, w tym sekrety zachowania młodości. Dowiesz się, jak z wykorzystaniem prawidłowego odżywiania, naturalnych suplementów i witamin, pozytywnego myślenia oraz, w razie potrzeby, odpowiednio dobranych leków:

osiągnąć i utrzymać idealną wagę,

wygładzić i ukoić skórę w każdym wieku,

zmniejszyć stres, który może osłabiać odporność,

poprawić pamięć,

wzmocnić wolę i wyeliminować zachcianki, które przeszkadzają ci w realizacji celów dotyczących aktywności fizycznej i diety,

pobudzić pożądanie i podnieść sprawność seksualną,

obniżyć ciśnienie bez stosowania leków,

unikać depresji i zwiększyć radość czerpaną z życia.

 

Przekonaj się na własnej skórze, jak praca nad mózgiem wpłynie na twoje ciało. Dzięki receptom doktora Amena usprawnisz funkcjonowanie struktur mózgu i tym sposobem poprawisz kondycję fizyczną, zachowasz młodość, a także zmniejszysz stres, poprawisz pamięć i koncentrację.

 

 

O AUTORZE

 

Dr Daniel G. Amen jest neurologiem klinicznym, psychiatrą dzieci i młodzieży oraz dyrektorem medycznym Amen Clinic for Behavioral Medicine w Fairfield, w Kalifornii. Laureat nagród American Psychiatric Association, Baltimore-D.C. Institute for Psychoanalysis oraz Armii Stanów Zjednoczonych. Jest znanym w całym kraju ekspertem zajmującym się związkami między mózgiem a zachowaniem oraz zaburzeniami uwagi (ADD), a także autorem kilku książek, m.in. Windows into the ADD Mind oraz Firestorms in the Brain.

 

Daniel G. Amen, Zmień swój mózg, zmień swoje ciało

Tytuł oryginału: CHANGE YOUR BRAIN, CHANGE YOUR BODY

Use Your Brain to Get and Keep the Body You Have Always Wanted
Przekład: Agnieszka Sobolewska

424 strony, oprawa miękka ze skrzydełkami, cena 42,90 zł

Wydawnictwo Laurum

 

Tagi:

książka ,  mózg ,  odchudzanie , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz