Reklama:

Dr Peter McParland z National Materinty Hospital w Islandii oznajmił jakiś czas temu w parlamencie, że 100 procent matek, u których u płodu zdiagnozowani zespół Downa, zdecydowało się na przerwanie ciąży. Przeciwnicy takiej postawy podkreślają, że Islandia stała się pierwszym krajem, który pochwalił się eksterminacją dzieci z Downem.

I nie jest w tym odosobniona. Dania chce „oczyścić” kraj w ciągu 10 lat. Szacuje się, że około 90 procent ciąż z płodami o takiej diagnozie jest przerywanych również w Wielkiej Brytanii, USA czy Hiszpanii.

 

Stowarzyszenia skupiające rodziców dzieci z zespołem Downa protestują i podkreślają, że jest to niegodne. Tym bardziej, że część płodów ma źle stawianą diagnozę, a potem rodzą się zdrowe. A jeśli z kolei lekarz stwierdza na podstawie badań, że wszystko jest w porządku, a potem rodzi się chore dziecko, dochodzi do procesów z tytułu tzw. złego urodzenia. Dochodzi do tego kwestia moralna - czy człowiek ma prawo eliminować osoby z zespołem Downa ze społeczeństwa?

 

Tymczasem NBC News donosi, że 99 procent osób z zespołem Downa jest zadowolonych ze swojego życia, 97 procent akceptuje swoją sytuację, a 96 procent akceptuje swój wygląd. Statystycznie jest to zdecydowanie więcej niż wśród osób zdrowych.

źródło https://www.lifesitenews.com/opinion/babies-with-down-syndrome-deserve-love-not-eradication

foto internet

Tagi:

aborcja,  prawo,  społeczeństwo,  zespół Downa,  Islandia, 

Zostaw komentarz:


  • Komentarz od: ~@   zgłoś nadużycie  

    Takie osoby sa wedlug "badan" szczesliwe i zadowolone ze swego wygladu? Owszem, bo to sa osoby mniej lub bardziej uposledzone psychicznie, wiec po prostu nawet nie zdaja sobie sprawy ze swego nieszczescia. A skoro sa znacznie szczesliwsze od zdrowych ludzi, to moze robmy na odwrot? Eliminujmy zdrowych, niech rodza sie tylko i wylacznie dzieci z Downem. Wtedy powstanie idealnie szczesliwe spoleczenstwo

  • Komentarz od: ~gosiaaa   zgłoś nadużycie  

    Popieram ich inicjatywę, do niczego nie zmuszają tych kobiet. Każda z nas powinna mieć prawo do wolnego wyboru. Dobrze że istnieją takie organizacje jak Woman World Online www.tabletkiporonne.info dzięki którym możemy dowiedzieć się o co chodzi w przerywaniu ciąży na wczesnym jej etapie.

  • Komentarz od: ~stany.blog.pl   zgłoś nadużycie  

    I bardzo dobrze, że się nie urodziło. Chcielibyście być takim dzieckiem, albo sami mieć takie dziecko? To dlaczego chcecie tego barany dla innych?!

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Najnowsze
Newsletter
zapisz
Reklama:
Loading...