Partner: Logo KobietaXL.pl

Kobiety próbują usunąć ciążę za pomocą drutów do robót dzianych, roztworów mydła lub obijając brzuch. Poddają się aborcjom, wykonywanym przez osoby bez przygotowania medycznego w niehigienicznych warunkach. Takie praktyki są bardzo niebezpieczne i nie powinny się nigdy zdarzać. Ten serwis, stara się zaproponować kobietom alternatywę, wskazać inne wyjście, zapewniając im dostęp do bezpiecznej aborcji medycznej.

Tymczasem sa jeszcze kraje, w których kobiety nie mają dostepu do bezpiecznej i legalnej aborcji. W Polsce już mamy restrykcyjną ustawę, która ogranicza możliwości wyboru. Jej zaostrzenie sprawi, że aborcja będzie zupełnie zakazana.

Są jednak organizacje, takie jak Woman on Web, które pomagają kobietom w trudnych sytuacjach.

Women on Web podpisuje się pod definicją zdrowia Światowej Organizacji Zdrowia: "zdrowie to pełny fizyczny, umysłowy i społeczny dobrostan, a nie tylko brak choroby lub kalectwa". (Preambuła, Konstytucja Światowej Organizacji Zdrowia, obowiązująca definicja przyjęta w 1946 roku przez wszystkich członków Światowej Organizacji Zdrowia) - czytamy na stonie - Wyczerpująco udokumentowano, iż kobiety pozbawione rozsądnego dostępu do bezpiecznych usług aborcyjnych, dobrowolnie decydują się ryzykować swoje życie i zdrowie, aby usunać ciążę, korzystając z nielegalnych usług, wykonywanych przez niewykwalifikowanych ludzi w niehigienicznych warunkach. Dostęp do legalnej i bezpiecznej aborcji jest zatem niezbędny dla ochrony zdrowia i życia kobiet w ciąży.
Women on Web utrzymuje, że pomoc kobietom z niechcianą ciążą, brakiem odpowiedniego dostępu do bezpiecznej aborcji oraz podlegającym restryktywnym, antyaborcyjnym rozporządzeniom prawnym, klasyfikuje się jako przypadek świadczeń zdrowotnych przy zagrożeniu życia i zdrowia. W momencie, kiedy kobieta jest w niechcianej ciąży i nie ma dostępu do usług aborcyjnych, jej życie jest w poważnym niebezpieczeństwie. Według Światowej Organizacji Zdrowia 1 na każde 300 kobiet, które poddają się nielegalnemu zabiegowi aborcyjnemu, umiera niepotrzebnie. Co więcej, nawet w krajach, w których dostępne są bezpieczne usługi położnicze, jedna na każde 10 000 lub 5000 kobiet umiera przy porodzie (WHO).

Dlatego organizacja organizuje pomoc kobietom w trudnej sytuacji. Na stronie Woman on Web można również znaleźć wypowiedzi kobiet, które poddały się aborcji.

Żadne, nawet najbardziej restrykcyjne prawo, nie zmieni faktu, że kobiety będą przerywać niechciane ciąże. Projekt ustawy, która ma w Polsce zakazać całkowicie aborcji, doporowadzi wyłacznie do tego, że dodatkowo narazi sie na cierpienie kobiety, dla których ciąża jest zagrożeniem zdrowia czy życia, lub, które nie chcą rodzić chorego dziecka.

 foto womanonweb

Tagi:

aborcja ,  prawo ,  woman on web ,  ciąża ,  przerywanie ciąży , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz