Partner: Logo KobietaXL.pl

Na stronie pomagamy-kobietom.pl czytamy:

Nasza strona jest przeznaczona dla kobiet które z różnych powodów życiowych podjęły już decyzję o przeprowadzeniu aborcji. Naszym celem jest pomoc kobietom w wyborze jak najbardziej bezpiecznej metody zarówno pod względem prawnym jak i zdrowotnym. Serwis tworzymy we współpracy z organizacją non-profit Kobiety dla Kobiet.

Zakaz aborcji pogarsza dramatycznie jakość zabiegów, nie zmniejszając ich liczby. Kobiety, które zdecydowały się na przerwanie ciąży, robią to bez względu na zakazy oraz ryzyko trwałego okaleczenia czy utraty życia. Wedle danych organizacji pozarządowych, w Polsce przeprowadza się od 80 do 200 tysięcy zabiegów rocznie. W Rumunii, w której w latach 1966-1990 obowiązywał bezwzględny zakaz przerywania ciąży, liczba przerwań ciąży była najwyższa w Europie, 37 razy wyższa niż w Holandii, gdzie aborcja jest legalna.

Fakt: Na świecie co 7 minut umiera kobieta z powodu niefachowych prób przerwania ciąży.

Jednym z powodów nieudanych prób aborcji jest działanie na własną rękę poprzez metody farmakologiczne, czyli tabletki poronne. Kobiety często zachęcane chwytliwymi opisami decydują się na zakup tabletek przez Internet ‘od zaufanego lekarza’ lub ‘prosto z USA’. Efektem tego są niechciane komplikacje i brak pewności co do skuteczności tej metody.

Strona podaje dokładne informacje o klinikach aborcyjnych w kilku krajach Europy. Ceny, wymagane dokumenty, plusy i minusy. Z opisu wynika, że najchętniej wybierana jest Słowacja:

Jest to decyzja dość dobrze uzasadniona z kilku powodów. Po pierwsze bardzo profesjonalnie przygotowane kliniki. Tutaj cały personel mówi zrozumiale mieszanym polskim i słowackim, nie ma więc barier komunikacyjnych. Bardzo wysoki poziom obsługi medycznej. Dobrze przygotowani lekarze i miłe pielęgniarki. Wysokiej jakości sprzęt. Po prostu jest wszystko tak jak powinno być. Po trzecie w przeciwieństwie do Czeskiej Republiki na Słowacji aborcja dla Polek jest legalna. Po czwarte korzystna cena.- 370 Euro.

 

Jak się więc okazuje, przerwanie ciąży dla Polki nie stanowi problemu. Jedyny, który jest to pieniądze. Dyskusja wobec projektu ustawy wprowadzającej całkowity zakaz aborcji to zwykła schizofrenia. Jego wprowadzenie uderzy wyłącznie w ubogie kobiety, które nie będą mogły sobie pozwolić na zagraniczny wyjazd.

 

Tylko dlaczego Polki muszą uprawiać emigrację aborcyjną? Dlaczego musimy żyć w kraju, w którym nie mamy prawa decydować o własnej macicy?

Tagi:

aborcja,  prawo,  polityka,  kobieta,  ciąża,  przerywanie ciąży, 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót